Вхід

MKU

Крим: бачення майбутнього

Рекомендовані На фото (зліва направо): Модератор заходу Алім Алієв - правозахисник та програмний директор Кримського Дому, співзасновник громадської ініціативи «Крим SOS», перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юсуф Куркчі, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, постійний представник Президента України в АРК Антон Кориневич, дружина політв'язня Едема Бекірова, заступник голови Генічеської райдержадміністрації Гульнара Бекірова та представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим Ісмаїл Халіков. Всі фото Юлії Лук'яненко На фото (зліва направо): Модератор заходу Алім Алієв - правозахисник та програмний директор Кримського Дому, співзасновник громадської ініціативи «Крим SOS», перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юсуф Куркчі, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, постійний представник Президента України в АРК Антон Кориневич, дружина політв'язня Едема Бекірова, заступник голови Генічеської райдержадміністрації Гульнара Бекірова та представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим Ісмаїл Халіков.

До Херсона завітав культурно-соціальний проект «Кримський дім об`єднує серця», мета якого познайомити українців із різних міст з культурою кримських татар, актуалізувавши питання Криму та корінного народу.

Дискусія «Крим: бачення майбутнього» відбулася 9 липня в форматі питання-відповідь. Ось головні тези, які прозвучали в ході дискусії.

Що відбувається у Криму останні 5 років

Як зазначив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, з моменту окупації по Криму котиться каток репресій. У Криму і на різних територіях Росії вже понад 100 політв’язнів. Є ще є 24 військовополонених українських моряків, яких в Росії вважають порушниками кордону і судять як таких. У Криму 180 дітей залишилися без батьківської опіки, поки батьки сидять у тюрмах і таборах. На півострові знищують кримськотатарську спадщину, для прикладу можна взяти Ханський палац, який, під виглядом реставрації, ремонтують, втрачається його автентичність і він стане нецікавим як об’єкт культурної спадщини. Також порушується екологічна рівновага півострова.

Ільмі Умеров.

«Що робити? Дуже жорстко ставити на міжнародному рівні проблему Криму і Донбасу, відновлення територіальної цілісності. Санкції стосовно Росії мають посилюватися до такої міри, щоб був результат. Україні не потрібна перемога будь-якою ціною, нам потрібен мир після перемоги» - зазначив Ільмі.

Як вирішується питання повернення людей, які живуть на окупованих територіях?

Юсуф Куркчі наголосив, що для громадян України на окупованих територіях важливо зберегти ті зв’язки  з нашою державою – доступ до адміністративних послуг, можливість отримання документів у зручний спосіб. Також треба звернути увагу на вступну кампанію – це безпрецедентна практика, коли практично будь-яка дитина з окупованої території має можливість використати своє право на безоплатну освіту, а держава зобов’язується ці права реалізувати.

Юсуф Куркчі.

«Робота яка ведеться міністерством з питань тимчасово окупованих територій – це забезпечення зав’язків між громадянами та державою, а також моніторинг і реакція на те, що відбувається сьогодні» - додав Юсуф Куркчі.

Що робитиме представник Президента України в АРК

 «Я думаю, що в питаннях реінтеграції, деокупації Криму  багато що залежить від спільних зусиль всіх, хто займається Кримом – це й органи державної влади, це і громадські організації, активісти. Всі ті, хто готові працювати за кримською тематикою. Тому я думаю, що лише спільні зусилля можуть дати результат. Ми повинні так   говорити про напрацювання стратегії чи концепції реінтеграції, деокупації Криму, бо останні 5 років у цьому питанні багато що робилося хаотично» - розповів постійний представник Президента України в АРК Антон Кориневич.

Який стан Едема Бекірова

Сьогодні (9 липня) 210-й день його незаконного утримання.

«Він хвора людина, інвалід 1 групи, його не мають права утримувати в СІЗО. Вчора мені повідомили, що у нього ще й запалення легень. Всі ліки ми передаємо.

Моя донька писала понад 15 заяв про зустріч і отримала відмови. Бачилися лише у суді. Ми листуємося, один раз в 5 днів адвокат передає листи до нього» - розповіла дружина політв'язня Гульнара Бекірова.

Гульнара Бекірова розповідає про чоловіка.

Після дискусії модератор заходу Алім Алієв - правозахисник та програмний директор Кримського Дому презентував першу українсько-кримськотатарську антологію «Кримський інжир».

 «Ми привезли голос вільного Криму. Для мене сучасні кримськотатарські поети і поетки є тими, хто тримає руку на пульсі. Минулого року ми створили перший україно-кримськотатарський літературний конкурс «Кримський інжир» та місяць тому вийшла перша антологія».

Алім Алієв.

Фіналістки та переможниці конкурсу Аліє Кенжалієва та Сеяре Кокче провели літературні читання творів з цієї антології.

Авторка відео Юлія Лук'яненко

Сеяре Кокче читає свій переклад вірша Сергія Жадана «Як ми будували свої доми».

Також, 10 липня, в рамках проекту Кримський дім об`єднує серця»  в ресторані Mozart (вул. Ярослава Мудрого, 50) відбудеться концерт Усеїна Бекірова — відомого кримськотатарського музиканта, джазового піаніста, композитора, аранжувальника, саунд-продюсера та Айсель Балич - кримськотатарської співачки, виконавиці джазу, рок, поп та фольклорних композицій.

Вхід вільний.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее