Вхід

Допомога стала доступнішою

Рекомендовані Зліва направо: директорка громадської організації «Інформаційний ресурсний Центр «Правовий простір» Наталія Бімбірайте, координатор програм Херсонcької обласної організації Комітету виборців України Василий Касьянов та керівниця громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» Олена Старюк. Все фото Ирины Ухвариной Зліва направо: директорка громадської організації «Інформаційний ресурсний Центр «Правовий простір» Наталія Бімбірайте, координатор програм Херсонcької обласної організації Комітету виборців України Василий Касьянов та керівниця громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» Олена Старюк.

Вперше в Україні правозахисники Херсонщини розробили та підписали Протокол взаємодії.

Відтепер жителям області буде легше отримати високопрофесійну безкоштовну допомогу юриста чи адвоката. Минулого понеділка, 12 березня, представники державної системи безоплатної правової допомоги,  Офісів Громадської спілки «Мережа правового розвитку» та громадських організацій Херсонщини підписали «Протокол про порядок взаємодії суб’єктів надання безоплатної правової допомоги».

Нагадаємо, Закон «Про безоплатну правову допомогу» парламент прийняв ще в 2011 році. Цей документ поділив правову допомогу на дві категорії: первинну і вторинну.

До першої відносяться майже всі «досудові» питання:  надання правової інформації; консультації і роз'яснення з правових питань;  складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних документів, наприклад - судового позову);  допомога в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

До вторинної правової допомоги - можливість 13-ти категоріям громадян (найбільш незахищеним) та іноземцям скористатися  безоплатно допомогою адвокатів, щоб захистити або поновити свої права у суді: складання документів процесуального характеру; представництво інтересів осіб в судах, а також в інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; захист.

Влітку 2014 року в Херсонській області,  нарешті, запрацював Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Це - державна установа і послуги її адвокатів теж оплачуються державою. Але Закон чітко регламентує, кому надається така допомога: виключно13-ти категоріям громадян (найбільш незахищеним) та іноземцям. Тобто, не кожен може стати клієнтом таких Центрів.

Ситуація з безоплатною первинною правовою допомогою - ще складніша. Впродовж багатьох років її надають тільки юристи громадських організацій.

До того ж, у сучасному світі майже неможливо бути обізнаним в усіх питаннях юриспруденції. Тому так  склалося, що більшість громадських приймалень спеціалізуються на деяких конкретних напрямках. Хтось краще розуміється в земельних питаннях, хтось ліпше в комунальних проблемах, деякі організації надають правову допомогу переважно ветеранам АТО та їх сім’ям або переселенцям чи кримчанам, котрі залишились жити на окупованому півострові, та ін. Іноді юристи громадських приймалень навіть захищають інтереси в судах тих людей, хто не може бути клієнтом державних центрів з надання вторинної правової допомоги.

Але пересічні громадяни, як правило, не цікавляться тим, де і які  приймальні працюють та на чому вони спеціалізуються, поки не трапиться біда.  Коли ж починають шукати юриста, то переважно покладаються на досвід знайомих: «Казали, що тут допомагають».  А в результаті часто приходить  не за адресою.

Звісно, більшість правозахисників гарно обізнані з роботою інших громадських приймалень і можуть порекомендувати, куди можна звернутись. Але, як пояснила керівниця громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» Олена Старюк, в такому випадку юрист бере на себе відповідальність за те, що клієнта там приймуть і нададуть якісну послугу. А без взаємодії - це великий ризик залишити беззахисну людину наодинці з проблемами.

Отже, щоб допомогти людям якомога швидше отримувати юридичні послуги, декілька громадських організацій і державних установ Херсонщини вирішили об’єднати свої зусилля, розробити таку схему, щоб за необхідності перенаправляти своїх клієнтів до партнерів «з гарантією якості».

Підписанти унікального Протоколу взаємодії між державною системою безоплатної правової допомоги та недержавними організаціями.

Правозахисники кажуть,  найважче було знайти таку процедуру, яка б усіх задовольняла. Адже у кожної організації або установи - свої напрямки, правила і стандарти роботи, свої процедури, свої затверджені форми звітності.

Документ народжувався в пошуках, але результат, як зазначила директор Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Херсонській області Марина Єлисєєва, було схвалено у Міністерстві юстиції.

Тепер, якщо людина звернулася не за адресою, юрист повідомляє партнерську організацію про клієнта, описує фабулу справи і домовляється про дату та час прийому. Клієнт отримує талон перенаправлення, в якому зазначені місце та контакти установи/організації, до якої його перенаправлено, дата та час прийому, перелік необхідних документів. А щоб допомога була якісною, організації домовились перевіряти результати перенаправлення, оцінювати  послуги, проводити спільні наради з цього питання  та звітувати.  Але при цьому - дотримуватися принципів конфіденційності та поваги до людини. Тобто, ніхто, крім відповідальних осіб партнерських організацій/установ, не має доступу до персональних даних та іншої конфіденційної інформації клієнта.

Також, як підкреслила голова правління ГС «Мережа правового розвитку», директорка ГО Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір» Наталя Бімбірайте, головна цінність події у тому, що “Протокол взаємодії” - не формальний папірець, а «живий документ»  і він вже працює: «Мріємо і маємо на меті підписати подібний документ між усіма провайдерами правової допомоги в Україні. І на тому робота не завершиться. Ще дуже бракує єдиної бази клієнтів, такої, наприклад, що вже є в медицині. Це суттєво спрощувало б роботу юристів і економило час усім».

P.S. Протокол взаємодії 12 березня підписали представники 12 провайдерів правової допомоги:  

 1. Регіональний центр з надання БВПД у Херсонській області. Директор Єлисєєва Марина Ігорівна

Телефон/Факс: (0552) 31-20-33

 Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 Графік роботи: Пн Вт Ср Чт - 9:00-18:00. Пт - 9:00-16:45

 Обідня перерва - 13:00-13:45 / Сб Нд - вихідний.

 Адреса: вул. Перекопська, 169, м. Херсон, 73036, Україна

 1. Бериславський місцевий центр з надання БВПД. Директор Груша Марина Дмитрівна

(05546) 7-66-66; +38 (068)-814-38-61; +38 (050)-219-78-18

 Графік роботи: Пн Вт Ср Чт - 9:00-18:00 / Пт - 9:00—17:00

 Обідня перерва - 13:00-13:45 / Сб Нд - вихідний.

 Адреса: 74300, Херсонська обл., м. Берислав, вул. Воскресенська (Рози Люксембург), 6а (вхід з вул. Леніна)

 1. Голопристанський місцевий центр з надання БВПД. В.о. директора Кеба Ірина Миколаївна

Телефони: (05539) 2-10-91 / 2-10-96

 Графік роботи: Пн Вт Ср Чт - 8:00-17:00 / Пт - 8:00-16:00

 Обідня перерва - 12:00-12:45 / Сб Нд - вихідний.

 Адреса: 75600, Херсонська обл., м. Гола Пристань, пров. Курортний, 7

 1. Каховський місцевий центр з надання БВПД. В.о. директора Поляков Руслан Леонідович

Телефони: (05536) 2-06-24 / 2-06-29

 Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Графік роботи: Пн Вт Ср Чт - 9:00-18:00 / Пт - 9:00-17:00. Обідня перерва - 13:00-13:45 / Сб Нд - вихідний.

 Адреса: 74800, Херсонська обл., м. Каховка, вул. Велика Куликовська, 138

 1. Херсонський місцевий центр з надання БВПД. Директор Милокостий Денис Леонідович

Телефони: (0552) 45-63-16 / 42-83-30; +38 (066) 772-07-70; +38 (067) 789-72-36

 Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ; Skype: hmc_bvpd

 Графік роботи: Пн Вт Ср Чт Пт - 9:00-18:00 / Сб Нд - вихідний.

 Адреса: 73027, Херсонська обл., м. Херсон, вул. Стрітенська (Р.Люксембург), 7

 1. Херсонський офіс Мережі правового розвитку при ІРЦ "Правовий простір".  Голова правління ГС «Мережа правового розвитку», директорка ГО Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір» Наталя Бімбірайте

Прийом ведеться у Центрі безоплатної первинної допомоги, створеному Офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» та ХОО КВУ.

Графік роботи: понеділок – четвер з 9.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00. П’ятниця з 9.00 до 12.00 та з.13.00 до 15.30.

Телефон для довідок: 099 468 38 48.

Адреса Центру: пр.Ушакова, 37, каб. 115 (перший поверх Херсонської міської ради)

 1. Херсонська обласна організація Комітету виборців України. Голова Бєлий Дементій Васильович

Прийом ведеться у Центрі безоплатної первинної допомоги, створеному Офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» та ХОО КВУ.

 1. ГО "Білозерський центр регіонального розвитку". Голова Петренко Елла Євгеніївна

смт. Білозерка, буд.86-а, вул. Свободи (Карла Маркса),

Телефон/факс: (05547) 33-7-68

Моб.тел офісу: МТС (095) 087-48-60, Київстар (068) 538-90-06

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 1. ГО "Скадовщина - мій рідний край". Голова виконавчого комітету Шульгіна Віра Петрівна

Прийом громадян за адресою: м. Скадовськ,  вул. Гагаріна, 63 м.,

Тел..: 050-692-27-10, 05537  5-37-55

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Графік роботи Центру: прийом пн, вт, чт  с 09.00 до 15.00. ср, пт – робота з документами.

 1. БО "Фонд милосердя та здоров'я". Керівниця громадської приймальні Олена Старюк

Прийом громадян здійснюється щовівторка за адресою:

 м. Херсон, вул. Бориса Мозолевського (Фрунзе), буд. 2, оф. 19

 з 10.00 до 15.00, перерва з 12.00 до 13.00

 Попередній запис по телефонам: (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21

 Ел.адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 1. ГО "КримСОС" . Координатор південноукраїнського офісу Тільненко Олексій Сергійович

Адреса: пров. Спартаківський, 40, Херсон

Телефони: (095) 277-53-55 (мобільний та Viber);

skype: КрымSOS

Графік роботи: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 19:00

 1. «Юридична клініка» при Херсонському державному університеті. Голова юридичної спілки при ХДУ, доцент кафедри галузевого права юридичного факультету ХДУ Новіков Микола Михайлович

Адреса: м. Херсон, вул. Університетьська, 27. (зупинка «Університет»), Херсонський державний університет.

Прийом з понеділка по п’ятницю, з 13:30 до 17:30. У святкові, вихідні дні, періоди сесій та канікул клініка не працює. Консультування в інший час може здійснюватися за рішенням керівника клініки.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее