Вхід

Громади мріють про... фонтани?

Рекомендовані Громади мріють про... фонтани?

Як пояснює Великий тлумачний словник сучасної української мови, децентралізація — це система управління, за якої частина функцій центральної влади переходить до місцевих органів самоуправління; скасування або послаблення централізації. В Україні вперше децентралізація згадується в Конституції Української Народної Республіки від 29 квітня 1918 року: «Не порушуючи єдиної своєї влади, УНР надає своїм землям, волостям і громадам права широкого самоврядування, дотримуючись принципу децентралізації».

Пройшло майже сто років… І процес, як кажуть, пішов. Зараз в Україні йде об’єднання територіальних громад і децентралізація. Херсонщина не відстає від інших областей.

Райони зникають з карти області

Вже скоро з карти області зникне Горностаївський район. Територіальні громади там створені. Вибори пройшли. Планують, що райдержадміністрація працюватиме лише до Нового року. На черзі інші райони. Через скандали, непорозуміння, незнання одних та небажання інших на Херсонщині поступово сформувалися територіальні округи. Пройшли вибори і тепер громади визначаються з пріоритетами. Інколи обрані пріоритети дивують – у багатьох громадах чомусь вирішили побудувати… фонтани. Можливо, сподобалась ініціатива Чулаківки, де навколо старого відреставрованого фонтану розбудували дуже модний зараз «open spасе», тобто, простір для вільного спілкування. Але ж рано, чи пізно гроші закінчаться і проблема наповнення бюджету громади стане найважливішою. І нові очільники ОТГ будуть думати про те, як утримувати за свій рахунок малокомплектні школи, будинки культури, бібліотеки та медичні заклади…

Госпітальні округи вже створено

Що ж стосується організації медичної допомоги в умовах децентралізації та медреформи, то тут Херсонщина «на коні» - попереду багатьох областей. Херсонська обласна державна адміністрація запропонувала склад та межі чотирьох  госпітальних округів. Уряд затвердив цю пропозицію.

На стадії обговорення не обійшлося без проблем. Влада Скадовська, наполягала, щоб центр госпітального округу був саме в їхньому місті. Наводились вагомі аргументи – влітку населення маленького міста, що має статус курорту державного значення, збільшується утричі, це місце дитячого відпочинку, а до головної лікарні округу 100 кілометрів. Але, зваживши всі «за» та «проти» вирішили все ж створити Херсонський госпітальний округ, до складу якого, крім медичних закладів Скадовського району, увійшли також медустанови Голої Пристані та Голопристанського району, Білозерського, Олешківського та Каланчацького районів.

Таврійський госпітальний округ створений з лікарень, що працюють у містах Нова Каховка та Каховка, у Великолепетиському, Верхньорогачицькому, Горностаївському , Каховському, Нижньосірогозькому та Чаплинському районах. Центром обрано місто Таврійськ, бо він має найкраще обладнану лікарню та гарне географічне розташування.

Заклади охорони здоров’я, розміщені на території Бериславського, Великоолександрівського, Високопільського та Нововоронцовського районів, увійшли до Бериславського госпітального округу. Одним з вагомих аргументів визначення Берислава центром госпітального округу стало те, що там вже багато років працює медичний коледж, який готує фельдшерів та медсестер для всієї Херсонської області.

Лікарні курортного містечка Генічеська та Генічеського, Новотроїцького, Іванівського районів увійшли до Генічеського госпітального округу.  Курорт на Азовському узбережжі стає все більш популярним. Влітку тут величезне навантаження на медичні заклади та лікарів. Вирішувати цю проблему будуть завдяки створенню тут госпітального округу. Додаткове фінансування закладів охорони здоров’я у вкрай потрібне саме на цій території. 

У трьох госпітальних округах вже створені та затверджені госпітальні ради, які будуть координувати спільні дії та реалізувати перспективні плани розвитку округів на 5 років. І лише депутати Херсонської міської ради ще не визначились зі складом своєї госпітальної ради. Хоча серед херсонських депутатів багато медиків, керівників лікарень. Щодо лікарень та ФАПів, всіх заспокоїв Віктор Короленко, директор Департаменту охорони здоров’я Херсонської області: він пообіцяв, що жоден медичний заклад не буде закритий, ніхто не буде звільнений, лікарі потрібні, бо у сільській місцевості їх лише 68% від необхідної кількості.

Даеш гетьманізацію України!

У ході адміністративно-територіальної реформи (децентралізації) планується скасувати облдержадміністрації. Очільник регіону буде призначатися Президентом. І будуть цю людину називати префектом, або урядником. Так, принаймні, написано в проекті закону. В Чехії очільника краю (аналог нашої області) називають гетьманом. Може, варто використати досвід братів-слов'ян?

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее