Вхід

У Херсоні пройде Третій українсько-чеський баркемп

Рекомендовані У Херсоні пройде Третій українсько-чеський баркемп

Чеська неприбуткова організація «NESEHNUTÍ» розпочинає вже третій українсько-чеський баркемп , який цього разу відбудеться 12-13 листопада у Херсоні.

На подію з’їдуться як досвідчені, так і починаючі громадянські ініціативи, представники й представниці незалежних ЗМІ чи спеціалісти й спеціалістки із проведення громадянських кампаній.

Мета баркемпу - це не лише налагодження зв’язків і посилення співпраці між громадськістю та ЗМІ, але й, зокрема, обмін інноваціями, прикладами хорошої і поганої практики. Своїми враженнями приїдуть поділитися активісти з Чехії, України, Білорусії, Польщі, Угорщини, а також Придністров’я.

У середині листопада пройде в Херсоні Третій українсько-чеський баркемп. Організатором події є чеська неурядова організація «NESEHNUTÍ» у співпраці з українськими партнерськими організаціями та обласною бібліотекою. «NESEHNUTÍ» вже не перший рік підтримує в Україні починаючі громадянські ініціативи та незалежних журналістів і журналісток у рамках своєї програми «Шлях ініціативи» . У процесі підготовки події команда організаторів вибрала вже добре знаний концепт баркемпу, на якому учасники й учасниці є також одночасно спікерами, різні лекції й майстер-класи відбуваються паралельно, а тривалість кожного виступу не перевищує півгодини.

За попередніми прогнозами, цього року участь у баркемпі візьмуть близько п’ятдесяти учасників і учасниць, які зможуть відвідати понад дванадцять лекцій і майстер-класів . Свою участь уже підтвердили:

Яна Сміґґельс Кавкова (Чехія), директорка Форуму 50% - чеської громадської організації, яка виступає за рівне представлення чоловіків і жінок у політиці; Ондржей Соукуп (Чехія), журналіст одного із найвпливовіших у Чехії ЗМІ «Економічна газета» (Hospodářské noviny); Войтєх Богач (Чехія), незалежний журналіст з Чехії, репортер, сфера зацікавлень якого – Центральна й Східна Європа та Близький Схід; Іво Бистршічан (Чехія), документарист, сценарист і співробітник Чеського суспільного телебачення; Татяна Рев’яко (Білорусь), голова Білоруського дому захисту прав людини й член відомої правозахисної організації «Вясна»; Марк Фодор (Угорщина), директор CEE Bankatch Network, Альона Марчкова (Придністров’я), екс-голова тираспольської правозахисної організації «Апріорі».

Якуб Шімак, координатор діяльності «NESEHNUTÍ» в Україні, сказав:

«Ми вбачаємо ціль баркемпу не лише в налагодженні взаємних контактів різних активістів і активісток, але й у знайомстві їх із незалежними ЗМІ та досвідченими фахівцями і фахівчинями. Неформальна атмосфера баркемпу – це ідеальне місце для обміну досвідом та ідеями.»

Петр Махалек, співробітник «NESEHNUTÍ», організатор і лектор баркемпу, сказав:

«Вільне суспільство може існувати лише за наявності активних громадян і незалежних ЗМІ, які й в Україні, і в Чехії є однією з умов розвитку демократії. Ми вважаємо баркемп чудовим інструментом налагодження взаємної співпраці, мотивування, обміну позитивними прикладами та зародження нових проектів і акцій.»

Баркемп відбудеться в рамках довгострокового проекту «Шлях ініціативи» в Україні. До цього часу «NESEHNUTÍ» вже підтримала в Україні шістнадцять громадянських ініціатив, а саме: допомагала спланувати громадянські кампанії і профінансувала їх проведення 350 тисячами крон, організувала два українсько-чеські баркемпи, участь у яких взяло понад сто людей.

Цьогорічний баркемп вдалося організувати дякуючи підтримці Міжнародного Вишеградського фонду.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее