Вхід

На Херсонщині з пригодами відкрили телекомунікаційну вежу для українського мовлення на Крим. ФОТО. ВІДЕО

Рекомендовані На Херсонщині з пригодами відкрили телекомунікаційну вежу для українського мовлення на Крим. ФОТО. ВІДЕО Фото В'ячеслава Гусакова

Вежа висотою 150 метрів для транслювання радіо- і телевізійного сигналу відкрита біля селища Чонгар Генічеського району Херсонської області, за два кілометри від адмінкордону з окупованим Кримом.

Як розповів директор підприємства "Телемережі України" Петро Семерій, зараз телекомунікаційна вежа здатна передавати сигнал до Джанкоя.

У церемонії відкриття взяли участь Міністр інформаційної політики України Юрій Стець, голова Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко, Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, керівники Генічеського району.

"Коли є єднання Кабміну, влади на місцях, приватного бізнесу та патріотів України, то хештег "зрада" змінюється на хештег "перемога", - поділився своїми враженнями від події Юрій Стець.

Рефат Чубаров у своєму виступі зазначив, що для нього головне - що завдяки відкритій в Херсонській області телекомунікаційної вежі кримські татари, які живуть на окупованій території, отримають можливість слухати радіопрограми рідною мовою і отримувати інформацію не лише з пропагандистських російських ЗМІ. Виступаючи на церемонії, Чубаров звернувся до своїх співвідчизників, що живуть в Криму кримськотатарською мовою.

Глава Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко вручив ліцензії на мовлення за допомогою нової телекомунікаційної вежі чотирьом радіостанціям: ЦНТКУ (Центральна дирекція "Українське радіо"), "Анланті-СВ", радіо "Крим. Реалії" і радіо "Софія".

За словами голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва, в перспективі - збільшення висоти вежі і збільшення зони покриття сигналу.

Юрій Стець зазначив, що в планах його Міністерства - будівництво подібних телекомунікаційних веж на Донбасі, біля лінії розмежування з неконтрольованими Україною територіями Донецької і Луганської областей.

"Я сподіваюся, що в цьому році буде затверджена держпрограма інформаційної реінтеграції окупованих територій - Криму, а також окремих районів Донецької та Луганської області. В рамках цієї програми буде створюватися контент для жителів окупованих територій, а також для міжнародних організацій", - сказав міністр інформполітики .

Також він звернув увагу на те, що співробітники ФСБ, які працюють в Криму, вже намагаються глушити пробні сигнали, що подаються на півострів з нової телекомунікаційної вежі. Але міністр зазначив, що заглушити сигнал буде вкрай складно, оскільки він подається в цифровому вигляді.

У день відкриття вежі віщають з її допомогою радіостанції були запущені в тестовому режимі.

Учасники заходу відвідали на Чонгарі блокпост українських військових на адмінкордоні з Кримом. Там виступив Рефат Чубаров, а після його промови присутні заспівали гімн України. Весь цей час з боку аккупантов за учасниками акції велося спостереження. А після виконання гімну до блокпосту окупантів під'їхав автомобіль з російськими військовими. На прохання українських прикордонників учасники церемонії відкриття телекомунікаційної вежі покинули територію, прилеглу до блокпосту.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее