Вхід

Чому я підтримую створення Національного природного парку "Кам'янська Січ"

Шановні опоненти та друзі! Триває дискусія щодо перспектив створення Національного природного парку "Кам'янська Січ". На жаль, через брак часу, часто вчасно не міг долучитися.

 

Тому, дещо із запізненням, долучаюсь до цієї дискусії, зі своїм баченням ситуації.

Також хочу повідомити приємну новину. Сьогодні телефонувала з Департаменту екології Пані Наталія Савченко, з повідомленням, що планується зняти з аукціону на приватизацію ті 20 ділянок (600 га), які виставлені на приватизацію і, одночасно, мають увійти в склад парку. Маємо маленьку перемогу! Парк ще не створений, а вже працює в інтересах громади.

Далі власне текст.

У створенні Національного природного парку «Кам`янська Січ» я вбачаю тільки позитив. Звичайно наявні невеликі обмежуючі моменти, але вони є зовсім несуттєві, порівняно з тими перевагами, які будуть можливі. По-перше, створюється державне підприємство з фінансуванням. Орієнтовно на 8 тис. гектарів працювало би 32 особи, але зараз площа збільшилась до 12 тис. гектарів, тому відповідно очікуються оновлення з кількості робочих ставок. Очікується, що кількість подвоїться, і штат становитиме 60 осіб. Це звичайно є позитивним фактором. Жителі, територія яких входить до складу парку, отримають додаткові робочі місця. Крім того, з`являться такі професії, яких в межах цих населених пунктів, раніше не було. Безпосередньо з`явиться науковий, рекреаційний, освітній відділи або сектори, де працюватимуть і наукові співробітники, і екскурсоводи, і фахівці з рекреації. Сьогодні наша молодь їде з сіл, тому що вдома немає творчих професій. А при створенні парку, буде можливість залишитись у рідному селі, і тут на місці, мати цікаву креативну роботу. Крім того, будуть і більш традиційні робочі місця – єгері, бухгалтери, водії тощо. 
Наступний аспект, який демонструє переваги, це те, що НПП «Кам`янська Січ» є потужним важелем для розвитку бізнесу та економічного зростання регіону. Останнім часом, подорож Національними природними парками набирає популярності. Туристи, обираючи даний державний об`єкт, можуть бути впевнені, що там обов`язково наявна охорона, місце для ночівлі, транспорт та все інше. Це світова практика – подорожувати Національними природними парками. Наскільки ми цим скористаємось – залежить лише від нас. 
Зрозуміло, що повинен пройти певний час, але важіль дуже потужний. Все йде у геометричній прогресії: турист приїхав, йому сподобалось, він написав позитивний відгук, а вже наступного року кількість відвідувачів відповідно збільшиться. І чим більше таких садиб зеленого туризму, тим більше слави нашому краю.
Ще хочеться сказати, що зараз за межами населених пунктів немає охорони природи. Тобто природа представлена на відкуп сама собі. Створення Національного природного парку дасть можливість нормативно урегулювати будь-які дії на території даного об`єкту, чи то буде вирубка дерев, чи то засмічення території. Екологічна інспекція в Департаменті екології мають невеликий штат, вони не мають техніки, їм не виділяються кошти, то ж сьогодні вони невстані контролювати поведінку населення в природі. Навіть, якщо ви помітите екологічне порушення, максимум отримаєте відписку. Реальної дії, як правило, немає. Перевагою створення парку є те, що у цього прекрасного куточку Херсонщини з’явиться господар. Відповідно, працюватимуть люди, які будуть слідкувати за чистотою даної території, за збереженням насаджень, боротимуться з браконьєрством тощо. Тому всі законослухняні громадяни від створення парку лише виграють. А програють ті, хто порушують закон: браконьєри, люди, які займаються незаконною вирубкою дерев і засміченням території. 
Ще позитив, який я вбачаю – це захист земель громади. Зараз ми зіткнулись з такою проблемою, що 600 гектарів , 20 ділянок, виставлені на аукціон, а саме території на яких планується створити парк. Я хочу сказати, що місцеві жителі не можуть ніяк вплинути на приватизацію землі. В їхньому розпорядженні лише територія в межах населених пунктів, а на те, що знаходиться поза ними вони ніяк вплинути не можуть. Зараз постає вибір: або ця земля стане приватною, і громада не матиме права на ці ділянки, або там буде створений Національний природний парк, і територія залишиться в державній власності. Тобто створення Національного природного парку є гарантією збереження цієї територій для усієї громади. 
Стосовно обмежень, воно фактично єдине - на території заповідного фонду полювання буде заборонене. Всі традиційні способи використання даної місцини дозволені, які включають рибальство, випас худоби, сінокосіння, збирання ягід та грибів, а також відпочинок (купання, прогулянки) тощо. Навіть в заповідній зоні в науковому обґрунтуванні ми пропонуємо залишити такі традиційні види діяльності, як випас та сінокосіння. Справа в тому, що степові екосистеми в заповідниках починають деградувати. Навіть з`явився спеціальний термін – «резерватогенна сукцесія». Справа в тому, що степові екосистеми є повночленними, коли наявні дикі тварини, які щороку вилучають надлишок біомаси степових екосистем. Без цього відбувається деградація степових екосистем. А оскільки диких тварин – турів, сайгаків, тарпанів тощо, сьогодні не має степові екосистеми є нестійкими. Як показує практика, замінити дикі тварини можна свійськими. Тому в науковому обґрунтуванні ми рекомендуємо випас і сінокосіння в заповідній зоні. В інших зонах – вони дозволені апріорі.. Єдине що, ці види діяльності будуть науково обґрунтовані. Тобто, наукові працівники парку порахують максимально допустимі норми чисельності тварин на цій ділянці. Недовипас для степових екосистем – шкідливий, і перевипас – також шкідливий. Тому фахівці слідкуватимуть, щоб будь-яка діяльність в даних межах була в оптимальних нормах.

Ivan Moysiyenko

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее