fbpx
Вхід

До Комісії з питань правової реформи ввійшли недоброчесні судді

Рекомендовані До Комісії з питань правової реформи ввійшли недоброчесні судді

Президент України Володимир Зеленський затвердив положення про Комісію з правової реформи та її склад. 

Відповідний указ з’явився на сайті Офісу президента 7 серпня, передає сайт "slidstvo.info".

Комісія з питань правової реформи буде готувати й пропонувати президенту зміни до Конституції, розвитку українських законів, які регулюватимуть, зокрема, систему судоустрою. Членів цієї комісії призначає сам президент. Також в її складі будуть міжнародні консультанти.

Співголовами Комісії з питань правової реформи стали Михайло Буроменський, науковець Київського національного університету Шевченка й заступник керівника Офісу Президента Руслан Рябошапка. 

Комісію поділили на шість робочих груп, одна з яких відповідатиме саме за організацію розвитку судової влади та здійснення правосуддя.

Але, як повідомив член Громадської ради доброчесності (ГРД) Роман Маселко у Facebook, майже половина суддів-членів комісії — недоброчесні. 

«У Положенні про Комісію вказано, що її члени діють на засадах «професіоналізму і ДОБРОЧЕСНОСТІ». Так от, з 12 суддів-членів комісії у 5️ є висновки ГРД про їх недоброчесність. Щодо ще 3 є серйозні сумніви у відповідності їх статків доходам», — йдеться в повідомленні.

Це підтвердив Слідству.Інфо і член ГРД Михайло Жернаков.

«У більшості члени комісії — старі суддівські функціонери, і наскільки можна зробити щось нове, залучивши до цього майже всіх тих, що були при Порошенку — невідомо», — сказав він.

За словами Жернакова, більшість учасників робочої групи, яка в комісії відповідатиме за реформу правосуддя, — чинні судді Верховного Суду, Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

Зокрема, в комісії працюватиме суддя Касаційного адміністративного суду Наталія Блажівська. Вона розпочала кар’єру у 2007 році в сумнозвісному Окружному адмінсуді Києва, а вже за п’ять років потрапила у Верховний Суд. Такий стрімкий кар’єрний ріст журналісти пов’язували з тим, що батько Блажівської на той час працював заступником генпрокурора часів Януковича Віктора Пшонки.

Членом комісії став і керівник Блажівської — голова суду Михайло Смокович, який отримав негативний висновок від Громадської ради доброчесності. Зокрема, він скасував подання Вищої ради юстиції (нині — Вищої ради правосуддя (ВРП) про звільнення «суддів Майдану», будучи суддею Вищого адміністративного суду.

Також у комісії працюватиме суддя Роман Бойко. Як ідеться у висновку щодо нього від Громадської ради доброчесності, низка факторів свідчать, що призначення Бойка в Господарському суді Києва відбувалося за сприяння скандального судді Артура Ємельянова.

Заступник голови Верховного Суду Богдан Львов, перебуваючи на посаді голови нині ліквідованого Вищого господарського суду, допускав системне втручання в розподіл справ і не робив нічого, щоб розслідувати такі випадки. Це, втім, не завадило йому стати членом комісії, як і Анатолію Марцинкевичу, який, за інформацією Фундації DEJURE, був членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів за часів Віктора Януковича.

До складу Комісії з правової реформи ввійшли двоє колишніх членів Вищої ради правосуддя, призначених Порошенком і звільнених Зеленським — Андрій Василенко та Михайло Ісаков. А також чинні члени ВРП — Віктор Грищук і Світлана Шелест. Остання начебто отримала «в подарунок від матері» квартиру вартістю близько 20 мільйонів гривень.

У березні Громадська рада доброчесності заявляла про вихід з процесу оцінювання суддів, що проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів. Про це члени ГРД заявили на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее