fbpx
Вхід

Укрзалізниця випускає нові євробонди: скільки заплатить компанія та куди підуть гроші

Рекомендовані Укрзалізниця випускає нові євробонди: скільки заплатить компанія та куди підуть гроші

2 липня голова правління УЗ Євген Кравцов оголосив про завершення випуску так званих “євробондів” на суму 500 млн.$ до 2024 року.

Нагадаємо, що раніше аналітики неодноразово зазначали про можливість фінансових труднощів для УЗ цього року через необхідність погашення великої суми зовнішніх боргів. Про це повідомляє сайт "Zaлізниця без корупції".

Зкорема тільки за позикою ShortlinePLC за попереднє розміщення євробондів на суму 500 млн. $ протягом цього року Укрзалізниця мала сплатити 350 млн. $, або близько 9 млрд. грн. А це 10% всього планового доходу залізниці.

В березні УЗ вже здійснила перший запланований платіж на 150 млн. $ і корабель почало розгойдувати – компанія вперше за 3 роки суттєво зменшила обсяг закупівель.

Якщо в січні-травні 2018 року залізниця успішно провела закупівлі на 14,45 млрд. грн., то за січень травень 2019 року цей показник склав лише 2,5 млрд. грн. А це майже в 6 разів менше.

Таке зменшення закупівель не могло не позначитись на якості матеріально-технічного забезпечення компанії, а відповідно призвело до погіршення сервісу.

Тому вислів Євгена Кравцова:

“Не зважаючи на те, що «злі язики» пророкують дефолт компанії. Вони просто не знають, що компанії вдалося завершити процедуру прайсингу євробондів на півмільярда доларів США”,

– щонайменше виглядає як спроба вдавати відсутність проблеми за її наявності.

Для уникнення межі дефолту залізниця залучає нову позику на таку ж суму – 500 млн. $, щоправда цього разу під менший відсоток – 8,25% річних проти 9,875% за попередньою позикою.

Термін розміщення нових євробондів до 2024 року. Тобто загальна сума відсотків, які має сплатити залізниця за новою позикою складає 206 млн. $. у випадку якщо залізниця вчасно погасить боргові зобов’язання.

Рахуючи, що майже всі кошти, а саме 475 млн. $, підуть на покриття попередньої позики під євробонди протягом наступних двох років (150 млн. $ у вересні 2019 та по 50 млн. $ в березні і вересні 2019 і 2020 років + 25 млн. $ відсотків кожні пів року), очікувати, що нова позика матеріалізується покращенням технічного стану залізниці складно.

І тут ми маємо ситуацію з двома наслідками: з одного боку УЗ отримала позику під менший відсоток, ніж до цього. А з іншого боку залучення кредитних коштів завжди ефективне лише тоді, коли воно інвестує прибуткові проекти, які дозволять компанії заробити значно більше в майбутньому. В цьому випадку говорити про окупність позики дуже складно та власне про неї ніхто і не говорить.

Якщо ж ми просто гасимо боргову пожежу новими запозиченнями – то це лише призводить до нових зобов’язань і нових оплат річних відсотків. В підсумку всі вони ляжуть на споживачів послуг – пасажирів і вантажовідправників.

І тут знову слова Євгена Кравцова: “Цим (випуском євробондів, – прим. ред.) зменшили платіжне навантаження на Укрзалізницю на найближчі роки, що дозволить компанії успішно розвиватись найближчим часом”.

По-перше платіжне навантаження не зменшено, бо в підсумку ми заплатимо більше, але протягом більшого проміжку часу (не за 2 роки, а за 5). По-друге цей захід більше стримувально характеру, а не спрямований на розвиток компанії.

Нагадаємо, що на початок року УЗ мала непогашені борги на понад 50 млрд. грн. Перелік всіх боргів Укрзалізниці та відсотки за ними ZБК описувало раніше.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее