Вхід

Життя біля реактора: компанія з орбіти Ігоря Кононенка продовжує незаконне будівництво – «Схеми»

Рекомендовані Життя біля реактора: компанія з орбіти Ігоря Кононенка продовжує незаконне будівництво – «Схеми»

У санітарній зоні дослідного ядерного реактору в порушення усіх норм невпинно зводиться житловий комплекс –​ «Панорамне містечко».

Замовник будівництва –​ фірма з орбіти народного депутата з президентської фракції Ігоря Кононенка, давнього бізнес-партнера Петра Порошенка. При цьому покупців квартир не попереджають про радіаційну небезпеку, говорячи, що реактор давно не працює, хоча це не так.


У Києві на кручах Дніпра розкинулося будівництво житлового комплексу «Панорамне містечко». Замовник – товариство з обмеженою відповідальністю «Техенерго». Саме цій компанії у 2007 році Київрада своїм рішенням передала в оренду на 15 років майже 3 гектари землі за адресою Ракетна, 24 для зведення житлового комплексу з діловим і культурним центром.

Раніше ця територія належала інституту електрозварювання імені Патона. Власне ж будівництво розпочали у 2014 році: тоді компанія-замовник будівництва «Техенерго» зареєструвало декларацію про початок виконання будівельних робіт третьої категорії складності. Хоча це мала бути п'ята категорія, на яку має давати дозвіл Держархбудінспекція, стверджують її юристи.

«Було нормативне подання Генпрокуратури, що цей об’єкт належить до 5-ої категорії складності, а тому забудовник мав отримати дозвіл на початок будівельних робіт. На даний час це є самочинним будівництвом», – розповідає начальник відділу правової роботи департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Києві Сергій Шевченко.

Та навіть коли 15 серпня 2014 року ДАБІ скасували реєстрацію декларації на забудову, компанія не припиняла зведення комплексу, а, отже, це було самочинне будівництво.

Підробка рішень суду

Взимку до Державної архітектурно-будівельної інспекції прийшли державні виконавці з провадженням і повідомили, що, згідно з рішенням Ужгородського міськрайонного суду,  «Панорамне містечко», зведене без належного дозволу, слід негайно прийняти в експлуатацію.

Втім, в суді повідомили: такої справи у них на розгляді ніколи не було, і такого рішення на користь забудовника вони не виносили. У Державній виконавчій службі «Схемам» пояснили: їм часто приносять підроблені виконавчі листи, адже їх може залишити будь-хто просто у скриньці в холі виконавчої служби.

«Даний виконавчий документ надійшов до нас через скриньку. У нас немає зразків підпису суддів, зразків печаток, ми приймаємо виконавчий документ, апріорі ми розраховуємо на те, що він справжній. І відкриваємо виконавче провадження, якщо він відповідає вимогам законодавства, тобто в ньому зазначені всі відомості», – каже перший заступник голови Державної виконавчої служби України Агія Ахундова.

Наразі виконавча служба поскаржилась у міліцію на забудовника «Панорамного містечка», що від того приходять підробні рішення судів.

Впливові друзі президента

Команда проекту «Схеми» вирішила дізнатися, хто ж стоїть за компанією-порушником, яка будує без дозволів і намагається узаконити свою діяльність підробними рішеннями судів? Єдиним засновником  товариства «Техенерго» є  публічне акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «ВІК». Керівником інвестиційного фонду виявився Віталій Ігорович Кононенко – син народного депутата, заступника голови фракції «Блоку Петра Порошенка» Ігоря Кононенка. Більше того, сам  парламентар – єдиний засновник фонду.

Чому ж компанія з орбіти такого впливового політика з президентської фракції так відверто нехтує законами? Про це запитали у самого Ігоря Кононенка, оперуючи найактуальнішими фактами з офіційного державного реєстру юридичних осіб, який оновлюється в реальному часі. Втім, у відповідь отримали тільки відмовки.

«Думаю, у вас застаріла інформація, що насьогодні «Техенерго» з  моїм фондом не пов’язане. (...) . Якийсь час фонд був власником частки цієї компанії, але ніколи не менеджирував цієї компанії, немає ніякого стосунку до керівництва цієї компанії», – доводив народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ігор Кононенко.

Примітно й те, що всі ці компанії – і фонд «ВІК» Ігоря Кононенка, і забудовник-порушник «Техенерго» – зареєстровані за однією адресою –  вул. Електриків 29-а. Там же, де розміщенні й активи президента Порошенка – «5-й канал», спорт-клуб «5-й елемент».

Тепер сюди додається, виходить, ще й незаконне будівництво. Більше того – із ризиками для життя.

По сусідству з ядерним реактором

Через паркан від будівництва знаходиться Інститут ядерних досліджень Національної академії наук України. Тут працює справжнісінький дослідний ядерний реактор, який показали знімальній групі «Схем». Його роботу регулюють згідно з ядерним законодавством України.

Він працює тижнями, і навколо нього законодавством визначена  300-метрова санітарно-захисна зона, в якій не можна будувати житлові споруди. А новобудова «Панорамне містечко» чітко потрапляє у цю санітарну зону, це помітно навіть на супутниковому знімку на картах Google.

«Розміщення об’єктів у санітарно-захисній зоні – житлових будинків – не дозволяється. Це пов’язано все ж таки з потенціальним ризиком, який можливий при якийсь нестандартній, аварійній ситуації», – розповідає журналістам заступник головного інженера ядерного реактора ВВР-М Інституту ядерних досліджень НАН України Валерій Шевель.

Крім того, під час роботи реактора із труби в атмосферу виділяється радіоактивний елемент Аргон 41, який встигає розпастися у санітарній зоні радіусом 300 метрів. Втім, якщо на цій території будуть житлові будинки, Аргон, ще не розпавшись, осідатиме в людських організмах і впливатиме в першу чергу на дитячі легені, застерігають науковці, які працюють на реакторі.

Команда «Схем» вирушила у відділ продажів «Панорамного містечка», щоб дізнатися, чи попереджують вони своїх потенційних покупців про сусідство з діючим ядерним реактором. Там запевнили, що реактор по сусідству не працює з 1991 року, що не відповідає дійсності.

Спробували зв’язатися і з компанією-замовником забудови «Техенерго», аби почути їхню позицію з цього приводу. Втім, за адресою реєстрації компанії немає, а жоден з номерів товариства, доступний в інтернеті – у держреєстрі чи на сторонніх сайтах – не відповідає.

Протягом підготовки цього сюжету в ефір компанія ТОВ «Техенерго» встигла виграти суд у Державної архітектурно-будівельної інспекції і поновити собі дозвіл на будівництво все у тій же третій категорії, яка не відповідає реальному рівню складності. Сталося це 24 березня.

Втім, як повідомили в МВС, столична міліція відкрила кримінальне провадження за фактом «Шахрайство» і наразі перевіряє законність забудови «Панорамного містечка» на вулиці  Ракетна, 24.

Тим часом забудова поруч з реактором компанією, підконтрольною заступнику голови фракції БПП у парламенті Ігорю Кононенку, не вщухає. А продаж квартир триває.

Анастасія Іванцова

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее