Вхід

Епоха «шари» в Скадовську закінчується?

Уважаемый Борис Витальевич! Обращаются к Вам предприниматели города Скадовска. Наше обращение вызвано бедственным положением малого бизнеса, который, если Вы не пресечете действия органов местного самоуправления, совсем разорится и исчезнет, – так тривожно починається лист 60 бізнесменів до голови облдержадміністрації Бориса Сіленкова.

Усі автори листа мають торгові точки на ринку “Еверест” у м. Скадовську.
На одному з тих, про які “Вгору” у минулому номері писала: “У самому центрі Скадовська з 2002 року працюють 2 ринки... абсолютно протизаконно. Депутати міськради зажадали від райпрокуратури притягти винних до відповідальності. Але прокуратура... звинуватила самих депутатів!” (“Вгору”, №55).
Тепер депутатів звинувачують іще й підприємці. На що ж вони скаржаться губернатору? На те, що мер Скадовська Олександр Гавриш вимагає, аби вони платили “рыночный сбор месяцем ранее, т.е. как фиксированный налог, независимо, торгуют они на рынке, или нет. И в дальнейшем пригрозил... поднять рыночный сбор в 2-3 раза”. Через це чимало торговців вже позакривали свої точки і на ринку половина місць порожні, скаржаться вони. У попередні сезони за дозвіл на торгівлю на Набережній платили “не больше 2000 грн., теперь место 2x3 м стоит 15-20 тыс. грн., поэтому и на набережной нет места скадовчанам, т.к. у них просто нет таких денег”, а всі місця нібито отримали приїжджі конкуренти. Підприємці пишуть, що міський голова Скадовська надіслав дирекції ринку “Еверест” план, за яким “Еверест” у 2007 р. має переказати в бюджет міста 250000 грн.: “Такой размер рыночного сбора собрать не реально, т.к. на рынке торгует не более 60 человек”. І ще чимало інших звинувачень...
Прокоментувати лист редакція “Вгору” попросила секретаря Скадовської міськради Ольгу Бутенко:
– Я просто шокована відвертими наклепами в цьому листі. Те, що надходжень до бюджету в літній період стало менше – не відповідає дійсності. Ми упорядкували торгівлю – в першу чергу на Набережній – і завдяки цьому направили на розвиток інфраструктури міста, підтримку районної лікарні, дитячих дошкільних закладів, шкіл міста більше мільйона гривень, а в 2005 році ця сума складала близько 200 тис. грн. А чого варте звинувачення у розоренні Скадовська та зменшенні доходів скадовчан?! Вперше за всі роки незалежності у місті розпочалося будівництво доріг, збільшилося фінансування дитячих закладів, ремонтуються покрівлі багатоквартирних будинків, благоустроюються прибудинкові території. Ніхто досі цього не робив. Тільки за 2006-2007 роки в приватному секторі введено в експлуатацію: 2 кафе, 4 приватні готелі, 1 пансіонат, 16 магазинів різного профілю та інших об’єктів.
– Але щось же примусило 60 підприємців писати такого листа?
– У серпні-вересні 2006 р. при формуванні міського бюджету на 2007 р. депутати виявили: чималі суми від ринкового збору та орендної плати за землю, в т.ч. по ринку приватного підприємства “Еверест”, які не надходять до бюджету міста. Так, за землю під ринками по вул. Комсомольській та пров. Торгівельному “Еверест” платив до 1,50 грн. у рік за 1 кв.м. – і це в той час, як рішенням сесії міськради ще в 2001 р. була встановлена ціна 5 грн. за 1 кв.м., яка діяла до лютого 2005 р. А з 1 лютого 2005 р. Скадовська міська рада ввела ставку орендної плати на рік 10% від грошової оцінки землі. Директор ПП “Еверест”, не маючи правоустановчих документів на земельні ділянки та дозволу від міської ради на суборенду, незаконно надавала в оренду підприємцям земельні ділянки на ринках. І брала за кожний квадратний метр у місяць у кілька разів більше, ніж платила в бюджет.
Більше того, по пров. Торгівельному в експлуатацію введено 150 торгових місць, а ринковий збір надходив лише за половину. Це ж смішно: від двох ринків у центрі міста площею 0,8532 га бюджет отримував за оренду 11206,73 грн. в рік! Коли мав би отримувати мінімум у 10 разів більше! Думаю, що люди, які досі безкарно наживалися на міській землі, не хочуть виконувати законні вимоги міськради, от і нацьковують на нас підприємців. І як безграмотно нацьковують! Звинувачують, що ми вимагаємо платити ринковий збір заздалегідь. Так це ж написано у нормативно-правових актах: ринковий збір справляється за кожний день торгівлі та не залежить від результатів діяльності суб’єкта госпдіяльності, та справляється до початку торгівлі на ринку.
– Як визначалося, скільки бюджет міста має отримувати від ринків Скадовська?
– Виходячи зі ставок, затверджених ще міськрадою попереднього скликання, спеціалісти виконкому обрахували помісячні суми надходжень ринкового збору по ринках. Однак, враховуючи побажання підприємців, ми зменшили суми на 10-30%– в залежності від сезонності. Наші ставки ринкового збору не вищі за гранично допустимі. Тому заява про наміри міськради підняти збір в 2-3 рази, не має жодних підстав.
– А правда, що раніше торгове місце на Набережній коштувало не більше 2000 гривень, а тепер 2x3 м коштує 15-20 тисяч?
– За новими правилами роботи об’єктів дрібно-роздрібної торгівлі, які ухвалили депутати, коли надходить дві й більше заяв на одне місце, проводиться конкурс. Місце під торгівлю отримує переможець, який дає найбільшу суму на благоустрій та розвиток міста. Заяв цього року було значно більше, ніж місць, ми провели відкритий конкурс. Жодних скарг на хід конкурсу, роботу комісії, результати не було. Учасники самі пропонували суми внесків, і таким чином визначилася реальна вартість місця в залежності від його розташування. В середньому внески – від 1000 до 6000 грн. І більшість переможців – жителі Скадовська та району.
– Ви пробували з’ясувати у підписантів, на підставі чого вони висунули Вам такі звинувачення?
– Міськрада письмово звернулася до керівника ПП “Еверест” та підприємців з проханням надати документи, які підтверджують звинувачення. А 15 серпня ми запросили їх на зустріч з міським головою, спеціалістами виконкому та депутатами міськради. Із 60 підприємців, що підписали звернення, прийшло лише 9, і ніяких документів вони не надали й пояснити чітко нічого не змогли. І досі відповіді на лист міськради ні від директора ПП “Еверест”, ні від підприємців ми не отримали (станом на 20 серпня – авт.).
На думку Голови Тимчасової кон трольної комісії Скадовської міськради Івана Шульги, писати кляузи вони не бояться тому, що ПП “Еверест” всіляко підтримує райпрокуратура, а ту підтримує обласна прокуратура: “Сподіваюся, це триватиме недовго. Депутати будуть звертатися в Кабмін, Генпрокуратуру, до Президента з проханням направити у Скадовськ компетентну комісію. А тим, хто диктував бізнесменам ці наклепи, хочу сказати: епоха “шари” в Скадовську зкінчилася, працювати і платити в бюджет усі будуть по закону.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=5734

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее