Вхід

Розпродаж банківських активів: зрада і перемога перших "голландців"

  • Автор ОЛЕКСІЙ СОБОЛЕВ. керівник проекту ProZorro.Продажі
  • Опубліковано в Реформи
  • 0 коментарі
Рекомендовані Розпродаж банківських активів: зрада і перемога перших "голландців"

Цього понеділка в системі ProZorro.Продажі відбулися перші два аукціони за голландською моделлю. З цього приводу пролунало чимало критичних заяв. Чому насправді не варто тривожитися.

Всі поспішили вказати на те, що активи збанкрутілого Ерде Банку не продано, а отже "голландці" начебто не працюють.

Публіка любить зраду і це нормально, але тут зради нема і ось чому.

Спочатку факти. Відбулося два перших реальних голландських аукціони. РазДва. Під час аукціонів все йшло за встановленим планом — автоматичне зниження ціни, із 100% до 20% від стартової, і можливість її зупинити.

За цим слідкували як мінімум декілька ІТ-команд (як проектна команда, так і команди майданчиків), а також сотні людей по всій країні і за її межами. В реальному часі. Все прозоро і відкрито.

Так, покупців на ці лоти не знайшлося, але це нормально. Наше припущення було в тому, що навіть ці ціни на них — вищі за ті, що готовий дати ринок. І наше припущення було вірним. Тому саме на цих аукціонах запеклої боротьби не очікувалось. На відміну від наступних.

Чому ціна ще зависока? Нагадаю, в лотах зібрані кредити Ерде Банку, які не вдавалося продати роками. Сам банк має бути повністю ліквідований на початку наступного року. Щоб це сталося, всі досі непродані активи виставили на продаж разом. При цьому лише за один день нам вдалося знизити стартову ціну в декілька разів.

За системи стандартних англійських аукціонів це тривало б місяці і створювало б інший ризик — за ці активи у такому випадку держава взагалі могла нічого не отримати. Тепер ми маємо більш вигідну ціну і великі шанси продати ці важкі і проблемні активи на наступному "голландці".

Так а на що ж ми тоді очікували? В першу чергу, на тестування технічної можливості здійснення голландських аукціонів. І підтвердження ми отримали. В цьому і є головна #перемога перших голландців.

Чому це важливо? Впевнений, зі мною погодиться будь-хто, хто колись мав справу із ІТ: між тестовим продуктом і реальним є велика різниця. Ми досить довго готували методологію "голландців", разом із KSE і Фондом гарантування вкладів. Ми так само довго проводили технічні тести майданчиків, а згодом —  тестові внутрішні аукціони, аби відшукати можливі баги. І нарешті провели реальні торги.

Протягом понеділка, поки тривали перші "голландці", вся команда працювала над тим, щоб технічно все відбувалося правильно. За цим в реальному часі також слідкували представники майданчиків, потенційні покупці і журналісти. То ж за підсумками того важкого дня можу запевнити —  перші голландські аукціони відбулися.

Сутність запуску "голландців" не в тому, щоб продавати кожен виставлений лот. Хоча це було б просто чудово, але ми ж живемо в реальному світі, і такого результату не дає жоден інструмент. Завдання у тому, щоб налагодити процес більш швидкого продажу активів.

Ті процедури, які раніше займали місяці, тепер триватимуть години. Для продажу активів збанкрутілих банків це дуже і дуже важливий параметр. І ми бачимо, що "голландці" здатні вирішити це питання.

Наступні аукціони за голландською моделлю відбудуться 10 листопада. В цей день в системі одночасно буде проходити більше 60 (!) голландських аукціонів. Тому ми очікуємо, що перші продажі за голландською моделлю відбудуться вже у цей день.

Ринок тільки починає знайомитись із цим інструментом, і багато перемог —  попереду. Звичайно, можливі й помилки, бо це нова розробка, але вся команда працює над тим, щоб аукціони пройшли технічно бездоганно.

От побачите, вже за місяць-два голландські аукціони стануть звичним для всіх ефективним інструментом, і всі не розумітимуть, як ми працювали без них раніше.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее