Вхід

Щороку Україна витрачає майже 209 млн доларів через наслідки насильства щодо жінок

Рекомендовані Щороку Україна витрачає майже 209 млн доларів через наслідки насильства щодо жінок

Які збитки завдає Україні щороку насильство щодо жінок? Про це Громадському радіо розповіла Олена Кочемировська, радниця з питань запобігання і протидії гендерно зумовленому насильству Фонду ООН у галузі народонаселення.

«Це дослідження, яке стосується вартості насильства для постраждалих, для економіки країни. Це оцінка не стільки за 2017 рік, скільки за рік як такий. Ідея полягала в тому, щоб подивитись, скільки втрачають сім’ї, люди з власних кишень, економіка через те, що кривдять жінок; які є прямі та непрямі витрати, пов’язані з випадками насильства», — розповідає Олена Кочемировська.

Дослідження проводилось Фондом ООН у галузі народонаселення спільно з Українським центром соціальних реформ та Інститутом демографії та соціальних досліджень НАН України.

За результатами оцінки сукупні економічні витрати через насильство щодо жінок складають приблизно 209 мільйонів доларів на рік:

«Це бюджет такого міста, як Одеса. Фактично саме стільки втрачає держава для того, щоб відшкодувати вартість послуг, пов’язаних із реагуванням на насильство, через втрати, пов’язані з непрацездатністю людей, через втрачені життя. Більше того, найбільша частина витрат йде на підтримку діяльності правоохоронних органів та пенітенціарної системи. Майже десять мільйонів доларів вкладається на реагування на випадки насильства з боку поліції або з боку судів, пенітенціарної системи щодо тих людей, які вчинили злочини — наприклад, вбили жінку або нанесли тяжкі тілесні ушкодження», — говорить Олена Кочемировська.

За її словами, під час дослідження аналізувались відкриті дані, проводилося спілкування із жінками, сім’ями, з експертами:

«На виході ми отримуємо певне уявлення щодо того, які ми несемо втрати стосовно життів постраждалих від насильства за ознакою статі, гендерно зумовленого насильства. 600 жінок за рік гине в Україні внаслідок насильства. Якщо ми кажемо про витрати, то жінки, які отримують побиття, синці, психічні, психологічні травми внаслідок насильства, з власних кишень витрачають майже 190 мільйонів доларів на рік для того, щоб мати змогу допомогти собі самостійно. Йдеться про втрати, пов’язані з пошкодженнями помешкання або майна, з необхідністю відновлювати або шукати нове місце проживання. Дуже велику частину складають збитки від втрати заробітку. Це може бути тимчасова непрацездатність або ситуація, коли жінка через постійну відсутність на роботі втрачає її взагалі. Це також втрати, пов’язані з орендою житла та переїздом. Що стосується медичних послуг та ліків – на жаль, це не дуже велика частина збитків, які стають частиною витрат жінки на те, щоб захистити себе від насильства. Часто це через те, що жінки не звертаються до медичних закладів, до соціально-психологічної допомоги, часто вони навіть не називають причину того, що з ними сталося».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее