Вхід

ФСБ викрадає та катує мешканців Криму

Рекомендовані ФСБ викрадає та катує мешканців Криму

Українські правозахисники повідомили про масовий терор та залякування мешканців Криму працівниками ФСБ. Їх викрадають і катують з метою отримання фальшивих свідчень та фабрикації кримінальних справ щодо неіснуючих злочинів.

13 вересня 2017 року в селищі Нижньогірське в Криму невідомі особи у цивільному одязі та із прихованими обличчями вломилися до кримського татарина Рената Параламова. Без пред’явлення документів вони перевернули весь його будинок, називаючи це “обшуком”. Коли Ренат почав здогадуватися, що це не банда, а представники окупаційної влади, він попросив викликати адвоката, але йому відмовили.

Адвокат Рената Едем Семедляєв сказав, що подібні випадки він би назвав не обшуком, а “нападом”, адже зазвичай вони відбуваються із великою кількістю озброєних людей, які дуже часто ламають двері. «Щойно ми дізналися про цей напад, одразу ж відправили туди адвоката, але співробітники ФСБ не пропустили його, — сказав Едем Семедляєв. — Пояснення було таке: слідчі дії вже почалися, тому адвокат запізнився».

Після обшуку Рената викрали і без всяких пояснень відвезли у невідомому напрямку. Його адвоката направили по хибному сліду, сказавши йому, нібито підзахисного відвезли до відділку поліції. Правозахисник здогадався, що Ріната відвезли до ФСБ, і поїхав туди, але там йому заявили, що людину з іменем “Ренат Параламов” не привозили.

Тим часом співробітники окупаційної влади Росії почали змушувати Рената підписати документи, про зміст яких він навіть і не здогадувався. Коли він відмовився це робити, окупанти стали звіряче бити його, катувати електричним струмом, душити і в результаті вивернули щелепу. Після того, як він втратив свідомість, до Рената викликали лікаря. Той швидко оглянув його, після чого тортури відновилися. Російські окупанти били громадянина України декілька годин, а коли він відмовився підписувати документи, пригрозили, що згвалтують його трубою, а потім зроблять те ж саме і з його дружиною на його очах. Після цього Рінат погодився підписати документи. В них були записані нібито його свідчення про прихований арсенал зброї та боєприпасів, а також про його участь у неіснуючих терористичних організаціях.

«Вони змусили мене підписати протоколи, в яких я обмовив себе, моїх знайомих та всіх, кого їм було вигідно», — сказав Ренат Параламов.

Після того, як Ренат підписав ці документи, російські кати сказали йому, що можуть забути про ці “злочини”, якщо він погодиться працювати на них та писати доноси на інших громадян. Ренат відмовився це зробити і врешті його знайшли наступного ранку на автостанції в Сімферополі у вкрай важкому стані.

 Адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини Денис Рабомізо нагадав, що катування є абсолютно забороненим. Жоден представник жодної держави ні за яких обставин не має права катувати громадян. «Існує дві категорії постраждалих людей: перша готова розповідати про тортури, а друга мовчить через страх перед тим, що вони можуть повторитися, — сказав Денис Рабомізо. — З моменту окупації Криму кількість подібних справ вже нараховується десятками. Ми закликаємо постраждалих від катувань не мовчати, а добиватися об’єктивного розслідування. Ми будемо захищати ваші інтереси в Європейському Суді з прав людини та у Комітеті ООН проти катувань. Це єдиний ефективний метод боротьби із катуваннями. Тільки так можна їх припинити».

На жаль, розслідувати катування за допомогою російської правоохоронної системи неможливо: після викрадення Рената Параламова його адвокати написали десятки скарг до різноманітних органів влади Росії, і всі вони лишилися без уваги. Українська Прокуратура Автономної Республіки Крим не може проводити слідчі дії на території півострова, тому всі її дії є обмеженими.

Прокурор відділу нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та запобігання корупції управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури АР Крим Юлія Усенко сказала, що її відомство може здійснювати ефективні розслідування саме завдяки співпраці із постраждалими. Прокурор повідомила, що з приводу випадку із Ренатом Параламовим вже проводяться слідчі дії за статтями Кримінального кодексу “Катування”, “Незаконне позбавлення волі” та “Незаконне проникненння до житла”.

«Ми провели низку слідчих дій і встановили особу, яка брала участь у катуваннях, — сказала Юлія Усенко. — Ми оголосили підозру колишньому працівнику СБУ Андрію Володимировичу Сушко, який наразі перейшов працювати до ФСБ. Незабаром його оголосять у розшук».

Глава правління ГО «Правозахисний рух Криму» Енвер Кадиров нагадав, що катування з боку правоохоронців — це загальноросійська практика, яку тепер використовують і на території України в Криму. «Особливо розповсюджені тортури в регіонах з мусульманським населенням, — сказав Енвер Кадиров. — Але ті, хто катують, лише виконують волю своїх замовників у Кремлі».

Координатор громадської організації «КримSOS» Таміла Ташева закликала українську владу якомога швидше прийняти Закон про політичних в’язнів і жертв репресії на території Криму.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее