Вхід

Переселенці передали у Кабмін "сніжний ком" зі 100 тисячами звернень

Рекомендовані Переселенці передали у Кабмін "сніжний ком" зі 100 тисячами звернень

Під час акції біля Кабінету Міністрів України переселенці передали уряду так званий "сніжний ком" звернень громадян – паперову кулю, яка складається з 111 748 копій звернень від внутрішньо переміщених осіб.

За словами організаторів акції, саме такою є кількість опрацьованих ними звернень від ВПО щодо захисту прав і свобод з березня 2014 року по серпень 2017 року, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Ініціаторами акції виступили організації Крим СОС, Восток-СОС, Донбас СОС, БФ "Право на захист" та Громадянський холдинг "ГРУПА ВПЛИВУ", які опікуються постраждалими внаслідок тимчасової окупації та збройного конфлікту в Україні.

Під час брифінгу представники організації озвучили найбільш актуальні проблему у сфері забезпечення прав і свобод ВПО.

Так, за словами адвокаційної експертки ГО "Крим СОС" Вікторії Савчук, лише за 2017 рік кількість звернень, за якими організації надали консультації та вторинну правову допомогу становила 45 329.  З них щодо найбільш актуальних питань, таких як реєстрація місця проживання, оформлення свідоцтв про народження чи смерть, було надано 8658 консультацій. Крім того, 14 869 консультацій було надано щодо соціальних та пенсійних виплат, 5 625 - щодо свободи пересування (оформлення дозволів для переміщення на/з тимчасово неконтрольовані території Донецької, Луганської областей, перетин лінії зіткнення, переміщення на/з тимчасово окуповані території АР Крим та м. Севастополь), 14 869 консультацій з інших питань.

Координаторка з адвокації БФ "Право на захист" Дарина Толкач у свою чергу зазначила, що ситуація, в якій опинились переселенці, фактично доведена до абсурду.

"Наразі, політична ситуація виглядає так, що внутрішньо переміщена особа обмежена великим колом перевірок та проявів недовіри з боку держави. З кожним роком до цих людей виникають нові вимоги та нові складнощі у реалізації прав. Люди не в змозі самостійно вирішувати усі ці питання, які виникають. ВПО – це громадяни України, які найбільше потребують підтримки та допомоги в зв’язку з тією ситуацією, в якій вони опинились", – говорить Толкач.

За її словами, переселенці мають щоразу доводити, що вони не порушували законодавства, що вони не порушували приписів та постанов Кабміну. А всі ці приписи та постанови існують виключно для того, щоб контролювати, дискримінувати і створювати ауру недовіри і непорозуміння навколо ВПО, замість того, щоби простягнути їм руку допомоги.

"Цифри, які ми надали, – це не просто цифри. 90% роботи, яку ми робили, надаючи допомогу людям, мала робити держава. Але робили це громадські організації. Тому ми маємо право зараз тут стояти і вимагати зустрічі з прем’єр-міністром. В більшості питань, коли ми працюємо над змінами в законодавстві, ми говоримо про те, що відсутня політична воля, а політична воля знаходиться саме тут", – говорить директор ГО "Донбас СОС" Вадим Валько.

За його словами, усі проблеми ВПО, які існували у 2014 році, досі не вирішені, і до того ж з’являються нові.

"Ми би хотіли, щоби Кабінет Міністрів звернув увагу на ті напрацювання по зміні законодавства, які громадськість розробляла разом з народними депутатами, зокрема законопроект № 6692", – зазначив Валько.  

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее