Вхід

MKU

З початку року на Херсонщині розшукали 285 дітей

Рекомендовані Під час літніх канікул у дітей більше вільного часу, а нагляду дорослих бракує. Фото з архіву vgoru.org. Під час літніх канікул у дітей більше вільного часу, а нагляду дорослих бракує.

У цьому році станом на 4 липня в області зникало 285 дітей. Хтось грався у пісочниці, посварився з іншими дітьми, образився й рушив у невідомому напрямку, хтось пішов по хліб і пропав, хтось не повернувся зі школи, а хтось просто «вирушив у велику подорож».

Майже всіх дітей, 97%, поліція знайшла протягом доби. Інших розшукали пізніше, але, на щастя, всі доставлені батькам живими та неушкодженими.

Про це у «живій бібліотеці» розповів керівник відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції Херсонської області Ярослав Шанько.

У будь-який час доби виклик на «102», де фігурує дитина, одразу терміново передається Ярославу Шаньку. І співробітники служби, якщо є необхідність, негайно виїжджають на місце події. Особливо, коли йде мова про зникнення, особливо коли пропадає маленька дитина, до 14 років. Тоді по тривозі піднімається вся служба і одразу підключається до розшуку. Адже кожна упущена секунда погіршує ситуацію.

- Ми постійно пояснюємо, намагаємося брати участь у всіх радіопередачах, ефірах і знову й знову наголошуємо: не шукайте дитину самотужки, не втрачайте час, одразу звертайтеся до нас, довірте пошуки професіоналам, - каже керівник ювенальної превенції. - Але багато батьків цього не розуміють. Спочатку самі намагаються знайти дитину, а коли вдалося, звертаються до поліції. А за цей час дитина може виїхати кудись, або, не дай Боже, стати жертвою злочину. І постійно звертаємося до всіх с проханням: якщо бачите, що дитині може загрожувати якась небезпека, не проходьте мимо - одразу телефонуйте до поліції.

Якщо ситуація не вимагає негайного втручання, то співробітник ювенальної превенції підключається за потреби, на наступний день вранці, або пізніше. Але обов'язково - підключається.

Зараз на Херсонщині офіційно стоять на обліку 2,7 тисячі сімей, які опинилися в складних обставинах (а простіше - неблагополучні), в цих родинах виховується близько 4,5 тисяч дітей. Щотижня, у середу та четвер, ювенальні інспектори разом з працівниками служби у справах дітей їздять по тих сім’ях. І кожного разу визначають потреби, чи є якась небезпека для дитини, і чи є необхідність вилучити його з родини. На жаль, в цьому році траплялося, що життю і здоров'ю малечі була загроза. Тоді дітей вилучали і поміщали в лікарню, в центр соціально-психологічної реабілітації.

Окремо на обліку в ювенальній превенції стоять 70 неповнолітніх, схильних до правопорушень. Але цей контингент весь час змінюються. Бо ставлять на облік не «довічно», а поки дитина не виправиться. І кожен місяць цей облік має різні цифри. В середньому цифра коливається від 65 до 70. У кожному районі є ювенальний інспектор, у великих районах - по два. Саме вони ведуть профілактичну роботу з тими дітьми, які стоять на обліку.

Також інспектори працюють с дітьми, які стали свідками або навіть гірше, жертвами злочину.

- Діти вимагають своєрідного підходу, - пояснює Ярослав Шанько. - Є певні методики спілкування з дітьми і отримання від них інформації, у тому числі за допомогою родичів, психологів та різноманітних способів. Уявіть, якщо спілкуватися з дитиною доведеться співробітнику, який працював 10-20 років в розшуку, і який постійно спілкувався зі злодіями, вбивцями, бандитами? Ви ж розумієте, що це абсолютно різні речі.

Але найскладніше працювати, за словами Ярослава Шанька, з батьками дітей. Адже коли дитина стала жертвою злочину, особливо сексуального характеру, - батьки іноді «не хочуть виносити це «напоказ». Дитина може й хотіла б розповісти, але батьки своїм авторитетом, тиском цьому перешкоджають.

А ще дуже не вистачає психологів, щоб допомогти дитині подолати наслідки пережитої трагедії. Тому що працювати з дитиною, особливо якщо вона є жертвою злочину, без психолога - неможливо. Як по законодавству, так і практично. І соціальних працівників в новостворених громадах теж не вистачає.

- У нас є штатні психологи Головного управляння Нацполіції, які працюють зі співробітниками. Однак в ювенальної превенції їх немає. Просимо, домовляємося на особистих контактах. Але їх немає не те що в нашій структурі, щоб застосовувати до роботи з дітьми, в деяких районах їх навіть немає взагалі. І це - велика проблема, - ділиться керівник відділу.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) - 49 - 60 - 03, (066) - 790 - 90 - 21.

А також у Центрі безоплатної первинної допомоги, створеному Офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» та ХОО КВУ за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фону «Відродження».

Графік роботи: понеділок – четвер з 9.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00. П’ятниця з 9.00 до 12.00 та з.13.00 до 15.30.

Телефон для довідок: 099 - 468 - 38 - 48.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее