Вхід

MKU

«Перекриємо бетонними блоками заїзд на завод» — Миколаєнко запроновував радикальний спосіб вирішити проблему забруднення повітря

Рекомендовані Херсонці рішуче налаштовані припинити шкідливе виробництво. Автор фото Дмитро Багненко Херсонці рішуче налаштовані припинити шкідливе виробництво.

До затяжного протистояння містян із заводом-забруднювачем повітря доєднався мер Херсона.

Нагадаємо, вже більше місяця життя херсонців, що мешкають біля залізничного мосту на мікрорайон «Острів», отруює завод «Мікрон». Останній займається виготовленням сухих будівельних сумішей. Викиди виробництва здіймаються в повітря та осідають у приватних домоволодіннях, що розташовані навколо. Листя дерев, дахи будинків, підвіконня та інші поверхні вкриті білою пилюкою. У містян, що живуть біля підприємства, почали проявлятись алергічні реакції: висипи на шкірі, кашель, почервоніння очей. Вітер розносить часточки пилу до багатоповерхівок на «Острові», за кілометр від заводу.

Висипи на шкірі мешканці будинків навколо заводу пов'язують із діяльністю виробництва. 
Фото з інтернету. 

Херсонці, що мешкають навколо, намагаються вирішити проблему всіма можливими методами: писали заяви, звернення та скарги у різноманітні інстанції, залучали депутатів місцевих рад, але дарма. Тож люди вирішили вийти на мітинг під ворота заводу, щоб привернути увагу громади, місцевих та центральних ЗМІ до проблеми. Як це було минулої середи — дивіться у відео:

Проте ситуація майже не змінилась. Вже наступного дня завод продовжував працювати, що зафіксували мешканці навколишніх будинків за допомогою зйомки з квадрокоптера. Сьогодні, 20 серпня, вони знов зібрались під воротами заводу з метою привернути увагу до проблеми. Принесли опудало у протигазі та повісили його на вході. До херсонців доєднався мер міста Володимир Миколаєнко. Він зазначив, що у органів місцевого самоврядування є певні повноваження, за допомогою яких можна закрити завод:

— Якщо лабораторія підтвердить, що тут є шкідливі викиди, ми маємо право звернутись до суду із проханням заборонити працювати цьому підприємству, — підкреслив Миколаєнко.

Володимир Миколаєнко (крайній зліва) спілкується з місцевими та активістами.

Крім того, очільник міста запропонував покласти перед в’їздом на завод бетонні блоки, щоб вантажівки з матеріалами для виробництва не змогли в’їжджати на підприємство. Проте хтось з натовпу швидко пояснив меру, що це може бути розцінено як перешкоджання підприємницької діяльності і крайньою опиниться міська влада. Тож Миколаєнко вирішив залишитись в законному полі вирішення проблеми. Але через деякий час все ж емоційно підтвердив журналісту онлайн-газети «Вгору», що він саме за «силовий» варіант вирішення проблеми:

— Я саме за це, так! Якщо власники підприємства не розуміють, що треба дбати не тільки про свою копійку, але й брати до уваги умови для мешканців навколишніх будинків, я за те щоб перегородити і не пускати ці автівки.

Врешті решт мер міста запросив до себе на ранкову нараду у середу, 21 серпня, активістів, керівників профільних управлінь, представників ДСНС та поліції, щоб разом знайти вихід у даній ситуації.

P.S. Виготовлення цього матеріалу в рамках проекту «Місцева демократія» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее