fbpx
Вхід

Конституційний Суд розглядає скарги українських артистів

Рекомендовані Конституційний Суд розглядає скарги українських артистів

10 липня Конституційний Суд України продовжив розгляд справи українських артистів щодо конституційності закону 955-VIII про запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури.

Перший сенат КС об'єднав провадженя шести артистів в одне, передає сайт "Gazeta.ua".

"Посилаючись на цей закон, звільнили всіх артистів, які перебували на безстрокових трудових договорах і надали їм можливість укласти контракт на термін від одного до трьох років, - розповідає Віра Корнілова, голова Вільної профспілки підприємців, колишня віолон­челістка Національної опери. - Усі наші припущення щодо загроз цього закону стали реальністю. Звільняють, точніше не продовжують контракти артистам. Раніше звільняли за певну провину, усе було чітко прописано в трудовому кодексі. Зараз директору достатньо лише попередити за місяць до завершення контракту, що його не продовжуватимуть. Таке рішення людина не може оскаржити в суді".

Ці скарги до Конституційного Суду - результат понад дворічної боротьби тих, хто пройшов усі можливі стадії: першу інстанцію, апеляційну і Верховний суд, додає Віра Корнілова:

"Очевидно, що їм відмовили у позовах. Як результат, вони отримали право звернутися у Конституційний Суд. Оскаржуються другий і третій пункти "Прикінцевих положень". Що це означає. Закон запроваджує контрактну систему. Це не є погано. Однак повинна бути й безстрокова форма".

Під час засідання суд взяв до уваги клопотання колишнього артиста Національної опери Михайла Желізняка. Це лист артистичної спільноти України за підписом 540 артистів, лист до профільного комітету Верховної Ради щодо порушення трудових прав артистів та відповідь цього ж комітету про те, що окремі пункти закону порушують Конституцію.

Перший сенат Конституційного Суду України дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання і перейшов до закритої для ухвалення рішення.

Під час засідання суд взяв до уваги клопотання колишнього артиста Національної опери Михайла Желізняка
 
Під час засідання суд взяв до уваги клопотання колишнього артиста Національної опери Михайла Желізняка.

Коли закон ще був на стадії законопроекту, артисти звертались до Верховної Ради, Кабміну, Адміністрації президента, але їх ігнорували, каже Михайло Желізняк:

"Ці звернення були аргументовані юристами. Закон має багато білих плям. Він був проголосований з порушенням регламенту, але набрав чинності, і ми бачимо сьогодні його наслідки".

Серед артистів, що подали скаргу до Конституційного Суду, Ірина Даць, народна артистка України, професор національної музакадемії ім. Чайковського, колишня солістка Нацопери.

"Надіюсь, справедливість переможе, - каже вона. - Ми пройшли великий шлях. Ми всі зараз маємо роботу, але це справа честі".

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури" Верховна Рада ухвалила 2016 року.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее