Вхід

«Північний потік-2» буде засобом для фінансування мафії Путіна

Якуб Янда – один із найбільш амбітних активістів та експертів у ЄС, який неухильно відстоює європейські цінності перед російською загрозою та агресією проти України. До того ж, він – один із головних критиків чинної європейської політики «business as usual» – тобто коли усі продовжують вдавати, ніби відносини з Кремлем все ще можна вибудовувати на спільних домовленостях.

Про головні загрози, які нині стоять перед Європою, неприпустимість будівництва «Північного потоку-2» та усвідомлення європейськими спільнотами й політиками необхідності адекватних дій у відповідь Москві, експерт розповів у ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу.

- Якубе, які загрози, за вашими оцінками та на переконання ваших колег-однодумців, нині несе режим Путіна для Європи, України, західних цінностей загалом?

- По-перше, це пряма агресія проти України, на українській землі. Це – війна. По-друге, це дезінформаційна диверсія, яку застосовує Путін проти демократій у Європі та Сполучених Штатах.

Важливо чітко розуміти, як Росія намагається підривати демократичні процеси, змінювати громадську думку. Це називається «м’якою» зміною режимів. Тобто, йдеться про підтримку деяких політичних лідерів, яких обирає Росія, або – напади на тих, кого РФ не хоче бачити. Це дуже очевидно, як російське керівництво реалізовує свої наміри. І це – пряма загроза. Адже тут ідеться не лише про окремі країни, які є цілями нападу, а й про те, як через них реалізовуються напади на Україну.

- Які приклади використання таких європейських політиків чи, навіть, окремих країн Росією ви могли б навести?

- Серед прикладів я б навів Угорщину. Також ми можемо бачити, як Росія намагається змінити громадську думку про Україну в Чеській Республіці. Тут ідеться десь про третину чехів, які вважають, що в Україні існує фашистський режим. Звичайно, що це абсолютна неправда. Але це – продукт російської дезінформації, вироблений упродовж попередніх трьох років. І це досить небезпечно. Адже ми бачимо, як це створює перешкоди для чеських політиків та інших офіційних осіб, які відповідальні за ухвалення рішень щодо підтримки України. Отже, якщо певна кількість чехів думають, що в Україні фашистський режим, що є абсолютною неправдою, тоді й чеському урядові складніше підтримувати Україну.

- На продовження вашої думки, як ви прокоментували б той факт, що президент Чехії Мілош Земан, попри усі контроверсійні події з ним та довкола нього, продовжує мати таку високу підтримку населення?

- Президент Чехії Мілош Земан діє в ряді випадків як російська маріонетка. Прибічники Росії використовують пана Земана, базуючись на близьких ідеологічних засадах, а також – на тлі його особистого «его». Він посилює свій вплив, борючись із традиційними підходами в політиці, включно з проблемами у сфері міграції. Та, на жаль, деякі чеські виборці вірять у це. Відтак, він має успіх у чеській політиці й продовжує працювати на зовнішньополітичні інтереси Росії.

Водночас, важливо розуміти, що чеський президент не має виконавчих повноважень. За конституцією Чехії, президент – більше символічна фігура. Проте, певний вплив на громадську думку він усе ж має і користується цим.

- Цими днями у європейській пресі були оприлюднені результати журналістських розслідувань, які викрили корупційну змову деяких урядів ЄС, комерційних компаній та Єврокомісії з російським Газпромом щодо лобіювання інтересів Кремля у будівництва газопроводу «Північний потік-2». Якою є ваша позиція щодо цього?

- «Північний потік-2» – засіб для майбутнього політичного й стратегічного шантажу, спрямованого Росією проти Європи. Ми вже бачили раніше, що Москва використовує енергетичну залежність як засіб для шантажу. «Північний потік-2» лише підвищить можливості для стратегічної корупції через те, що російські гроші будуть спрямовуватися  до деяких чинних європейських політиків, а також колишніх, таких як Гергард Шредер. «Північний потік-2» служитиме ще й засобом для фінансування мафії Путіна.

- Як ви оцінили б позицію Угорщини, яка прагне блокувати європейську та євроатлантичну інтеграцію України через претензії до мовної статті українського закону про освіту?

- Повинен сказати, що це не є мудрим кроком. Але Орбан (Віктор Орбан, прем’єр-міністр Угорщини – ред.) це зробив. Однак, його політика часто зорієнтована на внутрішнє сприйняття. Це питання здебільшого зорієнтоване на проросійських виборців. Йдеться про те, щоб показати, що він є настільки сильним лідером, що перебуває в опозиції до ЄС, Сполучених Штатів та інших.

Як результат – це дуже недобре для України. Це не мудре рішення угорського керівництва, що призводить до значної критики на його адресу.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее