Вхід

Знадобилося три роки, щоб адаптуватись у суспільстві: спогади молодого бійця ЗСУ Юрія Гашківа

Юрій Гашків перед від'їздом на фронт (2014 рік) Юрій Гашків перед від'їздом на фронт (2014 рік)

24-річний Юрій Гашків зі Львова, колишній боєць 95-ї окремої аеромобільної бригади у лавах ЗСУ розповів власну історію. Колишній студент Львівського державного коледжу харчової і переробної НУХТ, який був призваний у 2012 році на військову службу, вирішив продовжити військову справу та добровільно відправився на фронт. Сьогодні він навчається у Львівському національному університеті імені Івана Франка на історичному факультеті.

Розкажіть детальніше про термін перебування у складі ЗСУ на сході України.

– З 2014 року в складі 95-ї окремої Житомирської десантно-штурмової бригади перебував у зоні АТО до 2015 року і за час служби в складі ЗСУ захищав територію на сході країни в таких пунктах: Спірне, Лисичанськ (нафтопереробний завод), Шахтарськ, Савур-Могила, Степанівка, Міусинськ, Авдіївка, Дебальцеве.

Що змінилось у вашому житті та сприйнятті навколишього світу за час перебування в зоні АТО?

– За час війни дуже багато переосмислив та зрозумів, як сильно мене люблять мої рідні і як вони переживають. Але війна прийшла в мою Україну − це був головний чинник, що спонукав мене йти воювати на схід країни.

Чи були ви поранення на війні? Як держава допомагає з лікуванням?

– У населеному пункті Міусинську на Луганщині у 2014 році отримав серйозне поранення − осколкове-сліпе поранення поперекової частини тіла. За рішенням Медико-соціальної експертної комісії на моє лікування виділили 18 тисяч гривень. На цьому все. Під час операції лікарі витягнули осколок довжиною 2,5 – 4 см.

Чи легко було повернутись до цивільного життя?

– Все дуже печально і сумно. Три роки мені знадобилось, щоб адаптуватись у суспільстві. Я, як і більшість "атошників", залишився сам на сам з психологічними проблемами після демобілізації.

Пригадайте, можливо, декілька історій, які запам'ятались Вам на фронті?

– Найкращі відчуття і емоції приходять в АТО, коли вперше миєшся. Це, звичайно жарт, але доля правди тут є. Коли ти не миєшся тижні два, бо не маєш змоги, а тут раптом випала нагода, то після приймання водних процедур ти мовби на світ народився.

Також пам'ятаю, коли ми пережили цілу ніч обстрілу, а вранці в окопі під світанок в одного із хлопців виявилась пляшка хорошого коньяку. Один із співслужбовців запропонував: "А давайте вип'ємо за цей чудовий світанок, що ми зустріли його, що вижили". В цьому окопі було чоловік 15, тому "на кожного" було лише по маленькому ковтку, і це був більш символічний ритуал, ніж просте випиття алкоголю.

Друга історія – про Гуся. Так, не смійтеся, бо саме про нього. Діло було так: нас почали обстрілювати "Градом" у селі Степанівка, ми всі сховалися в підвал і чекали, поки все стихне. Під час обстрілу в нас вибухнула "беха" і згоріло два "ЗІЛи" (мій в тому числі). Вийшовши на вулицю, в кутку я побачив гуся, що був замотаний в мішку, а з дзьоба йшла кров. Цей гусак був десь взятий в місцевого населення чи виміняний на інші речі. І під час обстрілу цей гусь був біля епіцентру вибуху "бехи", що власне майже призвело до його загибелі.

Гусак отримав контузію і поки всі кудись пішли, то я подумав, що його варто спасти від "юшки", якщо гусь таке вже пережив і вижив. Я взяв його і сховав у сарай, на подвір'ї якого ми жили. Залишив йому там їсти, а ми поїхали далі. Ось така історія про гуся, яка запам'яталась на все життя. Жалію, що не забрав його з собою.

Який Ваш прогноз щодо майбутнього України та українського суспільства? Чи змінить його щось і чи варто його взагалі змінювати?

– Я оптиміст, я вірю, що наша держава найближчим часом буде прекрасно розвиватись як в економічному, так і політичному плані. Вірю, що це буде. Війна на Донбасі закінчиться лише з поваленням режиму Путіна і його імперії.

Юрій Гашків (праворуч) з побратимами на фронті

Українське суспільство вже змінила ця війна, воно вже зовсім інше і не буде вже таким, як колись. Цей складний етап, коли прийшло розуміння, що Україна одна і нам в ній жити і творити разом, дав неймовірний відбиток на українцях.

Чи хочете Ви залишитись в Україні і прожити тут все своє життя? Якщо так, то чому і які у Вас плани?

– Мені подобається моя Україна, в ній є все рідне, що близьке мені до серця. Планів багато, але не буду забігати наперед. Як написано в одній з моїх улюблених книжок: "Історія скаже, ким я був і де я подівся". А всім українцям я побажаю мирного неба над головою, бо це дуже важливо. Також хочеться бажати нам хороших політиків, що будуть думати про народ, а не свої кишені.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее