Вхід

Що в Україні відбувається між антикорупціонерами

Рекомендовані Що в Україні відбувається між антикорупціонерами

Джовані Кесслер вів справи проти корупціонерів-високопосадовців різних країн. Найгучніша його робота проти колишнього прем’єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі. Політика звинувачували в підкупі сенатора та незаконному фінансуванні партії. За час роботи Джовані Кесслера звинувачували в конфлікті інтересів, погрожували йому, зокрема, відкриттям справи проти його батька, який уже помер.

Коли ви працювали прокурором в Італії, злочинці, проти яких ви вели розслідування, намагались тиснути на вас, погрожували вам і вашій сім'ї. Хто це робив і навіщо?

Я розслідував справи місцевих політиків та губернаторів у місті, де жив. Якось я отримав повідомлення від людей, яких я знаю, як фігурантів десятків розслідувань. Там йшлося про те, що якщо я продовжу вести розслідування, ці люди оприлюднять неприємну інформацію про мого батька і мою сім'ю. На момент погроз батько вже помер. Я відповів цим людям, що йтиму своїм шляхом, а вони нехай роблять так, як вважають за потрібне.

Через кілька місяців розслідувачі, слідчі, і прокурори ставили собі питання, як я можу займатися такою діяльністю, якщо мій батько був корупціонером. Загалом, я мав використовувати усі можливі докази. Авжеж моїй родині було неприємно, але протистояти потрібно було будь-яким шляхом.

В Італії не мене, але моїх колег, які загинули, виконуючи свої обов'язки, вважають героями: Тоні Фалконі, Борселіно, які втратили своє життя заради боротьби з кримінальними угрупуваннями. Вести розслідування злочинів, шукати злочинців має бути звичайною справою. Це не повинно ставити тебе прямо на лінію вогню перед тими, хто не хоче, аби цю роботу було виконано.

Зараз в Україні ми маємо не дуже багато незалежних суддів, а наш президент не поспішає створювати антикорупційний суд, що ми маємо робити? І чому, на вашу думку, президент не поспішає з цим?

Я пам’ятаю, як я був на засіданні комісії з обрання голови НАБУ. Багато членів комітету сказали мені, що не можуть знайти незалежну та чесну особу для робити на цій посаді. Частково через недостатні знання, частково через наявність впливу політиків. Але потім знайшли одного кандидата. І він працює.

В Україні 40 мільйонів людей і я впевнений, що ви можете знайти потрібну кількість суддів, які підготовлені та бажають бути спеціалізованими антикорупційними суддями і без жодного впливу політиків. Це має бути зроблено за певний час, але і зволікати також зі створенням порядного суду задля користі країни не можна.

Ситуація, яка склалась в Україні навколо Національного Антикорупційного Бюро, – це атака на Бюро або ж війна "всіх проти всіх"?

По-перше, я не бачу, що це війна. Як я вже сказав, в Україні незавершена система.

Ви маєте частинку ланцюга – це розслідування в НАБУ, які є незалежними від політичних втручань. Ви маєте прокурорів, скажемо, половина з них теж є незалежними. Але ж не повністю незалежними. Скажемо, в рамках деяких справ влада може на них впливати. І у вас є суддівська система, яка не має жодних гарантій незалежності. Це пояснює різні думки про конфлікт серед них. Якщо деякі з антикорупційних органів потенційно можуть піддаватись політичному впливу, а деякі ні, вони безумовно рано чи пізно почнуть відстоювати різні позиції.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее