Вхід

Чотири роки потому: хроніка подій Євромайдану 18 лютого 2014 року

Рекомендовані Чотири роки потому: хроніка подій Євромайдану 18 лютого 2014 року

18 лютого 2014 року під час Євромайдану в Києві розпочалися триденні протистояння між силовиками і протестувальниками, оскільки влада відмовлялася вносити зміни до Конституції, які повинні були обмежити повноваження чинного на той момент президента Януковича. У четверту річницю трагедії Українські Новини нагадають про те, які події відбувалися в Києві 18 лютого 2014 року.

Вранці 18 лютого 2014 року почалися протистояння на вулицях, прилеглих до Верховної ради України. Протестуючі вимагали внести зміни до Конституції, які повинні були істотно обмежити повноваження чинного на той момент президента Януковича.

До вечора протистояння перемістилися до Майдану, де розміщувався центр протестного руху. Приблизно о четвертій годині вечора "беркутівці" захопили вулицю Грушевського, мітингувальників змусили покинути Український дім на Європейській площі. Крім того, активістів витіснили і з Жовтневого палацу на вулиці Інститутській. Тільки тоді наступ силовиків припинився.

Через деякий час діючий на той момент глава СБУ Олександр Якименко оголосив, що в Києві починається антитерористична операція, в якій будуть задіяні працівники СБУ та УМВС. Протестуючим сказали, що якщо вони не розійдуться до 18:00, то порядок наведуть способами, які передбачені законом. Влада використовувала аргумент в свою користь, виходячи з якого, в Будинку профспілок, який був штабом опору і наметовому містечку нібито зберігали великий арсенал зброї і навіть вибухівки.

Опівдні ЗМІ розповсюдили інформацію про вказівки командування МВС використовувати вогнепальну зброю проти протестувальників у разі опору. Ввечері в сторону Майдану Незалежності прямували люди в формі СБУ, з вогнепальною зброєю. Також був зупинений повністю Київський метрополітен (нібито через загрозу теракту), перекрили центральні вулиці міста.

Однак активісти не бажали відступати, а навпаки - зміцнювали позиції, внаслідок чого близько шостої години вечора з боку Європейської площі і вулиці Інститутської почався штурм. У той момент на Майдані знаходилося кілька тисяч протестувальників, їм протистояла набагато більша кількість силовиків і тітушок. Проти активістів використовував коктейлі Молотова, гранати, помпові рушниці, водомети і вогнепальну зброю. Під час протистояння на центральній сцені Майдану відбувалася координація оборонних дій.

Майже опівночі на Майдані Незалежності повністю було відсутнє освітлення. А силовикам вдалося прорватися скрізь барикади з боку Європейської площі і підпалити наметове містечко, стіна вогню навколо серця Майдану підтримувалася захисниками до 20 лютого, дня кінця штурму.

Спецпідрозділом СБУ "Альфа" була здійснена спроба захопити Будинок профспілок, в якому перебував штаб опору. 108 осіб увірвалися в будинок з даху і почали спуск вниз. В результаті протистояння між спецпідрозділом і протестуючими в будівлі почалася пожежа, через що перші змушені були відступити. Більшість людей евакуювали вчасно, а деяким довелося вистрибувати з вікон Будинку профспілок. Пожежникам вдалося врятувати життя понад 30 осіб. У гасінні пожежі задіяли 20 одиниць пожежної техніки та понад сотню рятувальників. Більш того, бойові дії в цей період припинилися.

До сих пір точно невідомо, скільки людей загинуло під час пожежі в Будинку профспілок. Виходячи з офіційних даних, загинуло 2 людини, а за словами очевидців - десятки людей.

Сама будівля сильно вигоріла, обвалилося перекриття між 4 і 5 поверхами.

Штурм тривав до самого ранку 19 лютого і Майдану вдалося вистояти цей день протистояння. За Офіційним даними, 18 лютого 2014 року загинуло 18 осіб і понад 500 отримали поранення.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее