Вхід

Громадськість закликає Президента відкликати законопроект про Антикорупційний суд, який суперечить висновку Венеційської комісії

Рекомендовані Громадськість закликає Президента відкликати законопроект про Антикорупційний суд, який суперечить висновку Венеційської комісії

Громадські експерти оцінюють законопроект Президента про Вищий антикорупційний суд, як такий, що не відповідає висновку Венеційської комісії та не дозволяє забезпечити незалежність антикорупційного судочинства.

Законопроект № 7440, поданий Президентом на розгляд парламенту 22 грудня 2017 року, суперечить основній рекомендації Венеційської комісії, а саме не передбачає ключової ролі міжнародних донорів у доборі антикорупційних суддів. Так, законопроект надає експертам, номінованим міжнародними донорами, замість ключової, виключно дорадчу роль у доборі антикорупційних суддів. Фактично, передбачається створення нової Громадської ради, аналогічної до Громадської ради доброчесності, як в конкурсі до Верховного суду. Рішення експертів Громадської ради мало не допустити проходу недоброчесних суддів до нового суду, проте цього не сталося.

В законопроекті щодо створення антикорупційного суду так само пропонується створення ради міжнародних експертів. Тим не менше, негативні висновки цієї ради не зобов’яжуть Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС) дискваліфікувати сумнівних кандидатів. Рішення Ради міжнародних експертів зможуть бути подолані 11 членами ВККС так само, як було подолано висновки Громадської ради доброчесності у конкурсі до Верховного Cуду. Нагадуємо, що в процесі добору суддів для нового Верховного Суду, ВККС подолала вето щодо 60% суддів з негативними висновками громадськості. У результаті до Верховного Суду пройшли судді, які покривали суддів Майдану, брали участь у політичних переслідуваннях, порушували права людини та/або не могли пояснити походження великих статків. Тепер, Президент України пропонує повторити модель дорадчого органу, яка вже не спрацювала у конкурсі до нового Верховного Суду у доборі антикорупційних суддів. Таким чином, міжнародні експерти будуть використані лише для легітимації призначення “потрібних” суддів.

Важливо відмітити, що законопроект № 7440 також суперечить рекомендаціям Венеційської комісії в частині визначення юрисдикції суду. Венеційська комісія чітко рекомендувала Україні передбачити, що антикорупційний суд розглядатиме підслідні Національному антикорупійному бюро України злочини щодо топ-корупції. Натомість, Президент пропонує доручити Антикорупційному суду розгляд тисячі справ, не пов’язаних із ТОП-корупцією. Повноваження суду, відповідно до законопроекту №7440, включатимуть розгляд корупційних злочинів в сфері оббігу наркотиків, їх аналогів та зброї, проте не включатимуть брехню в деклараціях та відмивання коштів високопосадовцями. Таким чином, такий антикорупційний суд буде перевантажений не пов’язаними із корупцією злочинами і не матиме часу чи ресурсу сконцентруватися на топ-корупції.

Більше того, законопроект встановлює такі вимоги до кандидатів на посади антикорупційних суддів, за яких сформувати суд буде практично неможливо. Так, на додачу до суддівського, адвокатського або наукового досвіду, кожен кандидат до Вищого антикорупційного суду має також мати “значний досвід професійної діяльності у сфері права з питань протидії корупції у міжнародних організаціях або міжнародних судових органах”. Осіб, що мають такий досвід – одиниці. Більше того, ВККС зможе дискваліфікувати навіть кандидатів, що мають такий досвід, адже Комісія на власний розсуд та без жодних критеріїв вирішуватиме, чи той чи інший кандидат має достатньо “значний” міжнародний досвід.

Наголошуємо, що запропоновані Президентом умови добору суддів та підсудність Вищого антикорупційного суду суперечать рекомендаціям Венеційської комісії та нівелюють саму суть створення антикорупційного суду.

З огляду на зазначене, група “Антикорупційна реформа” РПР та ГО-підписанти звертаються до Президента України із проханням відкликати законопроект 7440 та подати на заміну проект закону, який відповідатиме рекомендаціям Венеційської комісії.

Група “Антикорупційна реформа” РПР

Центр протидії корупції

ACREC

Центр політичних студій та аналітики “Ейдос”

StateWatch

Тransparency Іnternational Україна,

Антикорупційний штаб

Центр політико-правових реформ

Автомайдан

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее