Вхід

Вимушене життя у покинутому інтернаті. Як переселенці зимували під Одесою (ФОТО)

Рекомендовані Вимушене життя у покинутому інтернаті. Як переселенці зимували під Одесою (ФОТО)

Другу зиму поспіль декілька десятків сімей, переселенців зі Сходу країни, живуть у самозахопленому покинутому інтернаті в Одеській області.

Інтернат, що у селі Фонтанка Одеської області, закрили ще за часів президента Януковича через скорочення. Зараз в установі знайшли притулок близько 60 сімей-переселенців зі Сходу України. Люди захопили інтернат самовільно.

Про це повідомляє кореспондент Громадського радіо.

Переселенці кажуть: на цей крок їх підштовхнула безвихідна ситуація. З санаторіїв, де вони мешкали з 2014 року, виселили за борги держави. Повернутися назад вони не можуть.

Спальня переселенців в інтернаті під Одесою.

Наприклад, Ігор Постнов мешкав біля Донецька. У його домівку влучив снаряд. Судячи з фотографій на його телефоні, від будинку нічого не залишилось. Зараз ця територія під контролем бойовиків. Ось що сам Ігор каже про свою ситуацію:

«Україна не може навіть зробити мені довідку про руйнування! Я не можу навіть довести, що у мене будинок зруйнований, — там немає української влади!».

У будинку-інтернаті переселенці власноруч зробили ремонт. Матеріально допомагали волонтери та небайдужі українці. Переселенці вірили: з прийняттям Закону про реінтеграцію Донбасу, українська влада теж зверне увагу на житлову проблему переселенців. Але цього не сталося.

Інтерна у селі Фонтанка на Донеччині.

Мешканці інтернату.

Георгій Блощиця, правозахисник, допомагав переселенцям з першого дня приїзду в Одеську область. Каже: теж був здивований положеннями Закону.

«У цьому законі просто не говориться нічого абсолютно! Є навіть резолюція резолюция ПАРЄ про те, що всі гуманітарні питання в принципі не згадані! У цьому законі про особливий статус!», — говорить Георгій Блощиця.

Замість вирішення проблем, кажуть переселенці, закон про реінтеграцію їх тільки додав. Наприклад, банки знову можуть стягувати кредити. До цього діяв мораторій. Одна з мешканців інтернату, Олена, розповіла про постійні дзвінки з банку останнім часом.

«Ми брали картку кредитну, не вистачало якихось копійок. Але потім так склалися обставини, що захворів чоловік на онко, а потім і ці всі хвилювання почалися. З 2000 мені озвучили суму в 31 000! Якісь борги ростуть, не могли ми їх платити!», — розповідає Олена.

Мешканець інтернату, переселенець.

Поки українська влада гуманітарний аспект Закону не коментує. Але звертає увагу переселенців на програму «Житло за півціни». Держава оплачує половину вартості квартири, решту - переселенець. Сергій Комнатний, голова правління Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву України, розповів, яке має бути придбане житло.

«Воно (житло, — ред.) не повинно перевищувати 13,65 квадратних метрів на кожного члена сім’ї. Також до участі в програмі допускаються тільки ті громадяни, середній дохід яких не перевищує п’ятикратного розміру середньої заробітної плати в регіоні», — повідомив Сергій Комнатний.

Будівля інтернату під Одесою належить Міністерству освіти. Поки переселенців звідти не виганяють. Але, наполягає Віктор Вознюк, головний спеціаліст відділу держмайна, ця ситуація не нормальна.

«Якщо переселенці використовують це майно, то вони повинні використовувати його виключно в рамках чинного законодавства! Якщо приміщення призначене для проживання учнів, то там повинні проживати тільки учні!», — говорить Віктор Вознюк.

Будівля інтернату.

Тільки за офіційною статистикою, в Україні понад півтора мільйона вимушених переселенців. Дехто починає самостійно судитися за свої зруйновані будинки. Так зробили жителі селищ Широкино і Пісок. Позови подають і на Росію, як агресора, і на Україну, яка не змогла захистити житло і майно своїх громадян.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее