Вхід

Доки доводив смерть матері - пропустив строк для прийняття спадщини

Рекомендовані Доки доводив смерть матері - пропустив строк для прийняття спадщини

Сумнозвісні події на cході України тяжко переживає вся країна. Однак, найбільший тягар випав на долю громадян, які вимушені були покинути свої домівки, близьких та рідних і будувати «нове життя» на підконтрольній Україні території. 

У чоловіка-переселенця померла матір на тимчасово окупованій території. Доки він підтверджував її смерть - пропустив строк для прийняття спадщини. Завдяки грамотній правовій підтримці юриста Дворічанського Офісу Мережі правового розвитку   Віталія Бабики чоловікові надали додатковий час на те, щоб він прийняв спадщину.

До Офісу Мережі правового розвитку при громадській організації “Фонд сільських громад Дворічанщини”  звернувся переселенець Олександр Григорович*. Розповів, що у січні 2017 року у Горлівці Донецької області у нього померла мати. Після смерті рідної людини у чоловіка погіршився стан здоров'я. Дуже довго Олександр Григорович оформлював документи, щоб поховати матір, а потім доводив її смерть у суді на підконтрольній Україні території. Тож, свідоцтво про смерть жінки син отримав аж у липні. Далі чоловік намагався звернутися до нотаріуса, аби написати заяву про прийняття спадщини після матері, та нотаріус на той час була у відпустці. 

Тоді Олександр Григорович поїхав у Горлівку відвідати могилу матері. Та через постійні обстріли довгий час не міг виїхати з міста. Тож, чоловік пропустив строк для прийняття спадщини.

Знаючи про роботу Дворічанського Офісу Мережі правового розвитку, чоловік звернувся за допомогою.

Юрист Офісу Віталій Бабика зібрав усі необхідні докази, які підтверджували поважність пропуску прийняття спадщини.

Після цього правник підготував позовну заяву до суду про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. На прохання Олександра Григоровича юрист представляв його інтереси у суді.

- Складність даної справи полягала у тому, що за загальним правилом спадщина відкривається за останнім місцем проживання спадкодавця, що в даному випадку є тимчасово окупована територія. Як наслідок, відповідачем по справі має бути орган місцевого самоврядування на непідконтрольній Україні території, - пояснює Віталій Бабика.

Однак, завдяки зваженій позиції, юристу вдалося переконати суд, у тому, що, виходячи з положень ст. 11-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та ст. 9-1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», місцем відкриття спадщини після смерті матері Олександра Григоровича, є селище міського типу Дворічна, оскільки позивач звернувся із заявою про прийняття спадщини до Дворічанської державної нотаріальної контори.

Як зазначає юрист, суд визнав Дворічанську селищну раду відповідачем та, враховуючи поважність причин пропуску прийняття спадщини, задовольнив позов чоловіка у повному обсязі. Олександру Григоровичу додатково дали три місяці, аби він прийняв спадщину.

"Враховуючи доводи позивача про те, що він не міг своєчасно звернутися з заявою до держнотконтори з об'єктивних причин, а саме в зв'язку зі складнощами процедури отримання відповідних документів на непідконтрольній Україні території, пов'язаними з проведенням антитерористичної операції на сході України, зокрема, встановлення факту смерті на підставі рішення суду, суд визнає поважними причини пропуску останнім цього строку, оскільки вони пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій", - йдеться у рішенні суду.

Зараз чоловік разом з  представниками Офісу готує документи для звернення до нотаріальної контори.

Посилання на рішення суду в ЄДРСР - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/69821390

*Ім'я змінено з етичних міркувань.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее