Вхід

"Кредит не дають через кримську прописку" - переселенець

Рекомендовані "Кредит не дають через кримську прописку" - переселенець

Анатолій Засоба з Криму після переїзду до Києва створив та Керує суспільною організацією "Кримська діаспора".

"Ми поки що комплексуємо щодо своєї української мови, але намагаємося краще її освоїти. Для нас - вихідців із Криму чи Донбасу - українська мова в якомусь сенсі - іноземна мова. Коли починаємо говорити українською, для нас вкрай важливо говорити бездоганно. Бо, перш ніж стати європейцями, ми мусимо стати українцями. Тоді як місцеві жителі можуть собі дозволити деякі помилки і навіть суржик", - розповідає Андрій Засоба в інтерв'ю fakty.ua.

За словами Анатолія, після переселення люди поводяться в одних і тих же умовах по-різному.

"Одні освоюють роль жертви. Отримавши кілька разів безкорисливу допомогу, поступово звикають до пасивної ролі: ось я сиджу - все мені допомагайте. Звичайно, людина, яка посіла повністю горизонтальне положення, втрачає здатність піклуватися про себе.

Є й інший тип - герої. Вони, навпаки, віддають себе людству, не чекаючи нічого взамін. Але в такій ролі довго не протримаєшся. Правильною є збалансована модель поведінки, в якій людина може прийняти допомогу, однак готова і сама надавати її тим, хто потребує".

Близько 20 відсотків тих, хто пройшов через "Кримську діаспору", працюють підприємцями.

"Взяти кредит для переселенців з півострова майже неможливо. Адже відповідно до закону "Про вільну економічну зону "Крим", прийнятому 2014 року, всіх громадян з кримською пропискою вважають нерезидентами. Тому банки майже не ведуть роботи з кримчанами. Правда, нам вдалося досягти компромісного рішення з головою Національного банку Валерією Гонтаревою про те, що кримчан з довідкою переселенця можуть відновити в статусі резидента України. Це трохи полегшило проблему, але не зняло її зовсім. Наприклад, на даний момент банківські рахунки "Кримської діаспори" заблокували через те, що я як голова цієї громадської організації маю кримську прописку".

Також чоловік заснував власний бізнес - пекарню "Цікава". Спільно з ветераном АТО Русланом Поповим організовує підприємство з індивідуального пошиття спортивного одягу UA force ("Українська сила"). У Криму Анаталій також мав власний бізнес.

"У мене була найбільша в Криму студія з організації свят. В останні роки ми непогано заробляли і незадовго до окупації купили квартиру. Правда, пожити в ній не довелось. Переїзд із знімною квартири відбувся 8 березня. Кілька днів ми провели серед коробок з речами, а 15 березня були вимушені залишити Севастополь, - каже Анатолій. - Зараз бізнес поволі зростає. Починали ми з денною каси в 400-600 гривень. Зараз в середньому виторговуємо по 2 тисячі. Та тримати лише одну точку в Києві - нерентабельно. Для того, щоб зробити підприємство більш ефективним, потрібно розширюватися. Восени я планую відкрити ще дві точки. А до кінця року, якщо все буде в порядку, доведемо кількість "Цікавих" до п'яти".

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее